LAKO I BEZ MESIJA: Argentina pobedila Bosnu golovima Aguera

Prijateljska pobeda

Argentina, koja je igrala bez povređenog Lionela Mesija, imala je mnogo prilika za gol, dok je Bosna, koja se prvi put plasirala na Svetsko prvenstvo, uglavnom bila koncentrisana na odbranu svog gola

SENT LUIS - Fudbaleri Argentine pobedili su u noći između ponedeljka i utorka Bosnu i Hercegovinu sa 2:0, u prijateljskoj utakmici u Sent Luisu, u SAD.

Oba gola na stadionu Buš u Sent Luisu postigao je Serhio Aguero.

Argentina je povela u 40. minutu, kada je posle šuta Rodriga Palasija golman Bosne Asmir Begović odbio loptu, a do nje došao Aguero i poslao je u mrežu.

Aguero je udvostručio vođstvo u 66. minutu, na dodavanje Maksimilijana Rodrigesa.

Napadač Vedad Ibišević, koji je igrao fudbal za univerzitet u Sent Luisu, imao je najbolju priliku za Bosnu, ali je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

Aguero je u 59. minutu dobio jedini žuti karton na utakmici, jer je šutnuo u leđa Emira Spahića.

Organizatori su saopštili da se očekivala bolja poseta na stadionu Buš. U Sent Luisu živi oko 70.000 bosanskh doseljenika i bili su brojniji na stadionu. Oni su bili bučni, stalno su zviždali protivniku, razvili su bosanske zastave i mahali šalovima, a u drugom poluvremenu su upalili nekoliko baklji.