SLATKA OSVETA: Gece i Bajern pregazili Borusiju

Bundesliga

Nemački i evropski šampion slavio u Dortmundu sa 3:0

Fudbaleri Bajern Minhena ubedljivo su u Dortmundu pobedili Borsiju sa 3:0 u 13. kolu nemačke Bundeslige. Strelci za Bajern bili su Mario Gece u 67, Arjen Roben u 86. i Tomas Miler u 88. minutu. Posle tvrde igre u prvom poluvremenu, koje je prošlo bez većih šansi, obe ekipe su odlučnije počele drugi deo utakmice. Bajern je poveo golom bivšeg igrača Borusije Gecea, koji je odličnim šutem "spoljnom" savladao Romana Vajdenfelera. Borusija je nekoliko minuta posle primljenog pogotka imala veliku priliku da izjednači. Kevin Groskrojc je prošao po desnoj strani i ubacio loptu do Henrika Mhitarjana, koji je oklevao i na kraju neprecizno šutirao kada mu je prišao golman Bavaraca i nekoliko odbrambenih igrača. Minut kasnije Marko Rojs je imao novu priliku za domaćina, ali je njegov šut dobro odbranio golman Bajerna Manuel Nojer. Bajern je u finišu utakmice došao do ubedljive pobede posle odličog gola Robena posle kontranapada i Milera posle dobre akcije Bavaraca. Aktuelni šampion Evrope sada ima 35 bodova, četiri više od drugoplasiranog Bajer Leverkuzena, a sedam od Borusije, koja je treća na tabeli Bundeslige.

Bundesliga, 13. koloNirnberg – Volfsburg 1:1 (0:1)Ginček 72 - Arnold 39

Augsburg – Hofenhajm 2:0 (2:0)Halil Altintop 17, 23

Ajntraht Braunšvajg – Frajburg 0:1 (0:0)Fernandes 52

Ajntraht Frankfurt – Šalke 3:3 (0:2)Flum 56, Hoselu 61, 68 – Flum ag 14, Matip 18, Hovedes 86

Herta – Leverkuzen 0:1 (0:1)Kisling 29

Dortmund – Bajern Minhen 0:3 (0:0)Gece 66, Roben 85, Miler 7