FAVORITI SIGURNI: Pobede Arsenala i Čelsija na Boksing dej

"Tobdžije" prekinule lošu seriju

Arsenal je pobedio Vest Hem s 3:1, dok je Čelsi nadigrao Svonsi s 1:0

LONDON - Fudbaleri Arsenala i Čelsija ostvarili su pobede u 18. kolu engleske Premijer lige.Arsenal je u gostima pobedio Vest Hem s 3:1. Domaći su poveli golom Karltona Kola u 47. minutu. Na 1:1 izjednačio je Teo Volkot u 68. Volkot je samo tri minuta kasnije povisio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Lukas Podolski u 79. Arsenal je ostvario prvu pobedu posle tri kola bez trijumfa u Premijer ligiČelsi je na svom terenu golom Edena Azara u 29. minutu savladao Svonsi. Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za londonski klub.Everton je na svom terenu poražen od Sanderlenda s 1:0. Jedini strelac za goste bio je Sung-Jung Ki u 25. minutu sa penala.Totenhem i Vest Bromvič Albion igrali su 1:1. Njukasl je na svom terenu pobedio Stouk s 5:1, dok je Sautempton u gostima bio bolji od Kardifa 3:0. Kristal Palas je u gostima pobedio Aston Vila s 1:0.Mančester junajted je ranije danas pobedio Hal s 3:2.Arsenal je trenutno prvi sa 39 bodova ispred Čelsija, koji je osvojio 36.