Pejčinoviću ceo plen protiv Lila

Srbin odigrao prvi duel posle jednoipomesečne pauze

Nica posle ovog kola deli 11. poziciju sa Bastijom sa 30 osvojenih bodova

Fudbaler Nice pobedili su u utakmici 23. kola francuskog fudbalskog šampionata ekipu Lila sa 1:0 (1:0), a sjajnu partiju u prvoj utakmici posle jednoipomesečne pauze prikazao je srpski defanzivac Nemanja Pejčinović. Strelac jedinog pogotka za ekipu sa azurne obale bio je Matje Bodmer u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu. Pejčinović je odigrao veoma dobro u odbrani i najzaslužniji je što je mreža ekipe Nice ostala netaknuta na duelu sa trećeplasiranim timom lige. Lil je tokom čitavog meča imao inicijativu, a pritisak je bio višestruko pojačan u poslednjih deset minuta kada su gosti ulaskom Ronija Rodelina imali igrača više u napadu. Nica posle ovog kola deli 11. poziciju sa Bastijom sa 30 osvojenih bodova. Ekipa se vraća na pobednički ritam posle poraza od Monpeljea u prošlom kolu. Oni su pre tog duela osvojili deset bodova u četiri duela. U narednom kolu Pejčinović i drugovi gostovaće Valensijenu u subotu, 8. februara.