Mrdaković strelac na debiju

Tampines poražen na startu kvalifikacija za azijsku Ligu šampiona

Najbolji fudbalski klub iz Singapura nije uspeo da se plasira u narednu rundu kvalifikacija za Azijsku ligu šampiona pošto je u neverovatno sparnim uslovima za igru poražen od Južne Kine iz Hong Konga tek posle 120 minuta igre sa 2:1

Iskusni srpski centarfor Miljan Mrdaković koji je prošle nedelje potpisao jednogodišnji ugovor sa Tampines Roversom, već se na debiju upisao u strelce. Najbolji fudbalski klub iz Singapura nije uspeo da se plasira u narednu rundu kvalifikacija za Azijsku ligu šampiona pošto je u neverovatno sparnim uslovima za igru poražen od Južne Kine iz Hong Konga tek posle 120 minuta igre sa 2:1. Oba gola za goste postigao je Australijanac Endru Barišić, dok je Mrdaković u 64. iskoristio nepažnju gostujuće odbrane za 1:1. Nažalost, u produžetku je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton pa je Tampines završio duel sa devetoricom na terenu. Mrdakoviću je sudija u oba navrata prestrogo dodelio žuti karton – prvi put zbog igranja rukom, a drugi put zbog prigovora. Velika vlažnost vazduha loše je uticala na domaće, naročito na strance u timu, a ključni momenat se dogodio još u prvom poluvremenu kada je Tampines ostao prerano sa desetoricom na terenu. Ekipa Južne Kine uveliko igra domaći šampionat pa je i to razlog što su bolje ušli u duel sa Tampinesom koji sa svojom ligom kreće tek za tri nedelje. Takmičenje na kontinentalnom nivou za Tampines se ovde ne završava, pošto će se uključiti u borbu u azijsku „Ligu Evrope“ - Kup Azije.