ČETVORICA SRBA U ENGLESKOM DERBIJU: Ivanović fantastičnim golom zasenio sve

Dominacija

Branislav Ivanović je postigao je fantastičan gol u 32. minutu utakmice, dok je Nemanja Matić u 53. pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa

MANČESTER – Srpski fudbalski reprezentativac Branislav Ivanović zasenio je sve zvezde koje su nastupile u derbiju 24. kola Premijer lige u kom je Čelsi kao gost savladao Mančester siti (1:0) i sustigao ga sa 53 boda na tabeli, na čijem vrhu je Arsenal sa dva boda više

Ivanović je postigao je fantastičan gol u 32. minutu utakmice. Bane je na ivici kaznenog prostora naleteo na jednu odbijenu loptu i ne razmišljajući mnogo opalio. Bio je to veoma precizan udarac, pa je lopta ostala van domašaja golmana Harta. Srbija može da bude ponosna s obzirom na to da na terenu stadiona "Etihad" ima čak četvoricu fudbalera, više nego Engleska. Aleksandar Kolarov i Matija Nastasić nastupaju za Mančester siti, dok Ivanoviću u prvoj postavi Čelsija društvo pravi Nemanja Matić.Gosti su u nastavku meča još dva puta pogađali okvir gola. Prvo je Eto u 43. minutu pogodio prečku, da bi i Matić samo deset minuta kasnije došao na korak od gola. On je šutirao sa dvadesetak metara, ali nije imao sreće, pošto je pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Pet minuta pre ktraja Nastasić je na centru faulirao Azara i iako je bio poslednji igrač odbrane dobio je žuti karton i tako sprečio veliku šansu za londonski tim.