PSŽ GLEDA KA ČETVRTFINALU: Ibrahimović srušio Bajer

ubedljiv trijumf

Sveci su na strani savladali Bajer Leverkuzen sa 4:0, najviše zahvaljujući fantastičnom Zlatanu Ibrahimoviću
1 / 4

LEVERKUZEN – Fudbaleri francuskog Pari Sen Žermena ostvarili su ubedljivu pobedu u prvom meču osmine finala Lige šampiona i praktično overili plasman među osam najboljih ekipa. Sveci su na strani savladali Bajer Leverkuzen sa 4:0, najviše zahvaljujući fantastičnom Zlatanu Ibrahimoviću. Ibrakadabra je sa dva gola još jednom pokazao svoju magiju, a u strelce su se još upisali i Matuidi i Kabaj. Ibrahimović je ove sezone u Ligi šampiona postigao deset golova i trenutno vodi na listi strelaca. On sada ima jedan pogodak više od Kristijana Ronalda. PSŽ je već na poluvremenu vodio sa ubedljivih 3:0. Domaćina je načeo Matudi u 3. minutu, da bi zatim na scenu stupio Ibrahimović, koji je bio precizan u 38. i 42. minutu. Tačku na i stavio je Kabaj u 88. minutu. Domaći tim je utakmicu završio sa deset igrača, pošto je u 59.minutu zbog drugog žutog kartona isključen Spahić. On je prvi žuti karton dobio u 38. minutu. Francuzi su tako stigli na korak od prvog četvrtfinala Lige šampiona, još od sezone 1994/95. TOK MEČA:88. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:4 - Kabaj postiže fantastičan pogodak iz voleja, sa ivice kaznenog prostora. Leno je nemoćan

70. minut - PSŽ napada kao da je 0:0 iako je već izvesno u četvrtfinalu

59. minut - Spahić je dobio drugi žuti karton

57. minut - PSŽ čuva prednost

2. poluvreme

45. minut - Kraj poluvremena

42. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:3 - Na asistenciju Matudija, Ibrahimović je po treći put zatresao mrežu Nemaca

38. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:2 - Spahić je skrivio jedanaesterac, koji je Zlatan Ibrahimović pretvorio u gol

34. minut - Nova prilika za Lavecija izblokirao ga je Bender

23. minut- Prvi korner na utakmici za PSŽ

12. minut - Laveci je imao šansu

3. minut - GOOOOOOOOOOOOOL 0:1 Kapiten Bajera Rolfes je pogrešio na sredini terena, Verati mu je oduzeo loptu i proigrao Matuidija koji se probio kroz odbranu domaćeg tima i matirao Lenoa za rano vođstvo Pari Sen Žermena - 0:1!

1. poluvreme

Sastavi timova: Bajer: Leno, Guardado, Toprak, Spahić, Hilbert, Kastro, Rolfes, Bender, Heung-Min, Kisling, Sem PSŽ: Sirigiu, Maksvel, Silva, Aleks, Van der Vil, Mota, Matuidi, Verati, Laveci, Mura, Ibrahimović