DOMAĆINI NE ZNAJU ZA TRIJUMF: Levandovski i Rojs razbili Zenit

Liga šampiona

Nemci slavili sa 4:2, a srpski fudbaler Miloš Jojić bio je na klupi tima iz Dortmunda
1 / 8

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su u veoma zanimljivoj utakmici osmine finala Lige šampiona Zenit sa 4:2. Nemci su do ključne prrednosti stigli već posle pet minuta, kada su golovima Mhtarijana i Rojsa poveli sa 2:0. Izabranici trenera Jirgena Klopa potpuno su u prvom poluvremenu kontrolisali utakmicu u Rusiji, a neizvesnost je na kratko vraćena u 58. minutu, kada je Šatov smanjio na 1:2.

Levandovski je međutim dva puta na gotovo isti način, sprečio Ruse da se vrate u meč pošto je u 67. minutu, postigao prvi pogodak, a potom i drugi, kojim je postavio konačnih 4:2 (71. minutu) i praktično anulirao uspešno izveden jedanaesterac Hulka u 69. minutu.

Interesantno je da je meč na stadionu Zenita prvi na kom je u Ligi šampiona postignuto šest golova.

Srpski fudbaler Miloš Jojić bio je na klupi tima iz Dortmunda

Tekstualni prenos

90+4 minut - Kraj utakmice

77. minut - Zenit ima inicijativu

71. minut - GOOOOOOOOOOOOL 2:4 - Rojs je osvojio loptu, a potom uposlio Levandovskog koji je po treći put Nemcima doneo dva gola prednosti

69. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL 2:3 - Sjajan udarac Hulka sa penala

61. minut - GOOOOOOOOL 1:3 - Levandovski je postigao gol posle asistencije Piščeka

58. minut - GOOOOOOOOOOOOOL 1:2 Šatov vraća Zenit u igru

56. minut - Fridrih je pokušao, ali je golman zenita bio siguran

51. minut - Hulk je imao šansu za Zenit, ali nije bilo promene rezultata

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45+1 Kraj prvog poluvremena

38. minut - Rojs je imao novu šansu za gol, ali kao i Keh nekoliko trenutaka ranije nije bio precizan

28. minut - Hulk je imao šansu za Zenit, ali je izborio samo korner

15. minut - Zenit pokušava da uspostavi ravnotežu na terenu, ali je vidljivo da su Rusi pretrpeli pravi šok na startu

5. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:2 - Noćna mora za Zenit! Mhtarijan je započeo akciju koju je Rojs okončao golom

4. minut - GOOOOOOOL 0:1 - Mhtarijan je na asistenciju Levandovskog postiigao prvi gol

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme Meč se igra u Sankt Peterburgu. Fudbaleri Borusije su favoriti u ovom duelu iako u poslednje vreme nisu u formi. Aktuelni evropski i nemački šampion dolazi u Rusiju oslabljen neigranjem nekoliko standardnih fudbalera, koji su povređeni. Na klupi će biti srpski fudbaler Miloš Jojić.Borusija je u prednosti pošto je nemački šampionat u toku, a nastavak ruskog prvenstva još nije počeo.