BARSA NE DA TITULU: Sa tri gola Mesija šampioni prišli Realu na minus jedan (VIDEO)

el klasiko

Fudbaleri Barselone savladali su posle mnogo preokreta i čak sedam golova madridski Real, u 168. El Klasiku

MADRID - Kakav fudbal.

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima madridski Real sa 4:3 u El Klasiko derbiju odigranom u okviru 29. kola španske Primere i potpuno se vratili u trku za šampionsku titulu.Utakmicu u Madridu, 168. prvenstveni derbi velikih rivala, obeležio je odličan fudbal, het-trik Lionela Mesija, ali i sudija Undijano Maljenko koji je dosudio tri penala i pokazao jedan crveni karton.Četvorostruki osvajač Zlatne lopte je sa dva gola iz penala, drugim u 84. minutu, dosuđenim posle starta Ćabija Alonsa nad Andresom Inijestom doneo velika tri boda Kataloncima.Upravo je Inijesta "otvorio" meč kako su gosti samo mogli da požele, golom u sedmom minutu.Ipak, ekipi Reala malo je bilo potrebno da stigne do potpunog preokreta. Za to je bio zaslužan veoma raspoloženi Karim Benzema koji je u 20. i 24. minutu iskoristio loše reakcije odbrane Barselone.Real je nakon toga kontrolisao meč, ali je u finišu prvog poluvremena samo u jednom trenutku zaboravio na Mesija, koji je iz neposredne blizine savladao Dijega Alonsa i doneo izjednačenje.Sudija Maljenko je u 55. minutu doneo jednu od nekoliko diskutabilnih odluka, kada je prekršaj Danija Alveša nad Kristijanom Ronaldom van kaznenog prostora "uvukao" u šesnaesterac i pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Ronaldo.Samo 10 minuta kasnije, Nejmar je, pobegao odbrani Reala, nakon čega ga je oborio Serhio Ramos i dobio crveni karton. Mesi je rutinski izveo šut sa 11 metara i najavio novi, ovaj put i konačni preokret.Barselona posle ove pobede i dalje zauzima treće mesto na tabeli, ali sada ima samo jedan bod manje od Reala i Atletika.

Tok meča

22:50 (90+3') Kraj utakmice

22:42 (83') Mesi pogađa 3:2

Na isti način kao i prvi put Argentinac je pogodio, treći put na meću, 21. u najvećem španskom derbiju

22:40 (82') Drugi penal za Barsu

Ćavi Alonso i Karvahal su startovali na Inijestu, koji je već gubio loptu, Maljenko je pokazao na penal

22:37 (80') Tempo je malo opao

Igra se nešto blažim tempom, što je sa obzirom na to da Real igra sa fudbalerom manje možda očekivano. Treneri kao da igraju šah na terenu

22:30 (74') Stativa Danija Alveša

Bek gostiju Dani Alveš je primio loptu iskosa, šuritao, lopta je prošla Lopeza, ali je završila na stativi

22:28 (72') Barsa dominira, Real se dobro brani

Barselona ima posed lopte, izvela je više kornera (5:2), ali je odnos u udarcima ka golu izjednačen 13:13. Katalonci su u jednom momentu, imali posed od 64 odsto, ali to je potouno očwkivano sa obzirom na način igre koji gaji tim trenera Tate Martina

22:21 (64') Mesi sa 20. golova najbolji strelac El klasika 3:3

Argentinac je pogodio penal, aiko je Lopez krenuo na pravu stranu

22:20 (63') Ramos ruši Nejmara pravi penal i dobija crveni karton

Nejmar je umakao Ramosu, koji ga je srušio, napravio penal i dobio crveni karton

22:10 (54') - Poklon penal za Real, Ronaldo je pogodio 3:2

Ronaldo je krenuo u dribling oborio ga je Dani Alveš, koji je bio van 16 metara. Portugalac je pogodio i Reakl opet vodi

22:08 (52') - Novi zicer za Benzemu

Bejl je sjajno proigrao dvostrukog strelca za Real, ali je Valdes zaustavio pokušaj Benzeme, koji se ne može pohvaliti efikasnošću, jer je promašio četiri izgledne prilike

22:02 (46') Počelo je drugo poluvreme

Nema izmena u sastavima

22:00 Zvanično: 84.454 navijača na Bernabeu

Prema dostupnim podacima utakmicu uživo prati 84.454 navijača

21:46 (45+1) - Kraj poluvremena

Fantastičnih 45 minuta završeno je šansom Karima Benzeme, ali je prvi deo meča okončan sa po dva gola na obe strane terena

21:42 (42') Mesi izjednačio, gol izazvao tuču 2:2

Fudbaleri Barselone su se bolje snašli u gužvi u kaznenom prostoru Reala i posle kombinacije Nejmara i Mesija rezultat je izjednačen. Posle toga su se igrači oba kluba pokoškali, ali je sve kratko trajalo i prošlo bez žutih kartona.

21:38 (38') - Sve pršti na terenu

Nema šanis ni pred jednim golom, ali se igra čvrsto. Real je čini se uspeo da nametne svoj stil igre i Barselona ne uspeva da, kao sa početka meča ugrozi Dijega Lopeza

21:25 (24') Kako igra Di Marija

Sjajan potez Argentinca centaršut, koji prima Benzema, "lažnjakom" vara čuvare. ali ne uspeva da postigne gol jer loprta pogađa fudbalera Barselone na gol liniji

21:24 (22') Benzema za potpun preokret 2:1

Opet dvojac Di Marija - Benzema. Sjajan centaršut Francuz je primio loptu butinom bio potpuno sam i volejom loptu sproveo u mrežu.

21:21 (20') Benzema se iskupio - 1:1

Centaršut Di Marije Francuz je dočekao potpuno spreman, trznuo glavom, a Viktor Valdes nije uspeo da zaustavi loptu posle udarca Benzeme. Di Marija se žali da mu je loše i van terena je.

21:16 - Mesi se obrukao

Na sličan način kao što je Argentinac proigrao Inijestu u akaciji za gol Katalonafca, tako je Mesi posle dodavanja Fabregasa primio loptu ispred šesnaesterca Reala. Stuštio se sam prema Lopezu, ali je izgleda iznenađen, šutirao katastrofalno. Lopta je otišla kraj gola.

21:13 (12') Benzema promašuje zicer

Dug napad Reala, liopta je došla do Benzeme, ali je Francuz prebacio gol

21:08 (7') Gol Inijeste (0:1)

Fantastična akacija Barselone, Mesi je maestralno proigrao Inijestu, koji je razantnim udarcem savladao Dijega Lopeza i doveo goste u vođstvo

21:06 (5') - Ronaldo traži penal

Portugalac koji je tokom jesenjeg okršaja u Barseloni po mnogima oštećen za jedanaesterac pao je u kaznenom prostoru gostiju, ali se sudija nije oglasio

21:04 (4') - Prva šansa za Nejmara

Posle kontranapada Barselona je preko Nejmara zaepretila Lopezu, da bi u nastavku Benzema bio pred golom Katalonaca. Za sada nema golova

21:01 - (1') - Počeo je 168. okršaj, gleda ga 400. miliona ljudi

Meč je krenuo, a u ovom trenutku taj meč posmatra 400. miliona ljudi. Barselona nema prava na grešku, a Real šest godina nije pobedio kao domaćin

21:00 - Nema dresova u bojama Katalonije

Ekipe su na terenu, a Barselona ipak neće igrati u bojama katalonske zastave

(20.45) - Još 15 minuta do spektaklaČekamo da vidimo da li će fudbaleri Barselone na teren stadiona "Santijago Bernabeu" istrčati u rezervnim dresovima, u bojama katalonske zastave. To bi bila velika provokacija za "kraljevski klub".(20.25) - Dobrodošli na Kurir sportDo početka utakmice ostalo je još 35 minuta, a ovo su očekivane startne postave:

Real: Lopez, Carvahal, Pepe, Ramos, Marselo, Modrić, Alonso, Di Marija, Bejl, Benzema, Ronaldo.

Barselona: Valdes, Alveš, Pike, Maskerano, Alba, Ćavi, Buskets, Fabregas, Nejmar, Mesi, Inijesta.

Tenzije nisu ništa novo kada je reč o jednom od najvećih fudbalskih derbija na svetu, ali čini se da odnosi između dva najveća španska kluba nikada nisu bili ovako loši. Međutim, to nije sprečilo predstavnike Reala i Barse da danas ručaju zajedno u luksuznom hotelu Ric. Delegacije su predvodili predsednici klubova Florentino Perez i Đosep Marija Bartomeu. Kako bi spustio loptu na zemlju prvi čovek Barselone odlučio je da povuče kontroverznu reklamu sa prvotimcem Katalonaca Seskom Fabregasom, koja je razljutila navijače Reala.

Real je posljednji poraz doživeo upravo protiv Barselone (2:1) u oktobru prošle godine. Golove za Katalonce tada su postigli Nejmar u 18. i Sančez u 78. minutu, dok je strelac za"kraljevski klub" bio Hese u 88.Kada se sve sabere ovo je 227. "el klasiko". Real je slavio u 90 međusobnih duela, Barsa u 88, a 48 mečeva završeno je bez pobednika. "Kraljevski klub" iza sebe ima niz od 30 utakmica bez poraza. Međutim, Real je od 2008. godine samo jednom dobio Barselonu na stadionu "Santijago Barnabeu".Bivši selektor Srbije i nekadašnji trener najvećih španskih klubova, Radomir Antić rekao je da se divi osvajaču Zlatne lopte, Portugalcu Kristijanu Ronaldu.Primera, 29. kolo.

Subota: Atletik Bilbao – Hetafe 1:0 Valjadolid – Rajo Valjekano 1:1 Granada – Elče 1:0 Espanjol – Levante 0:0 Selta – Malaga 0:2 Nedelja:Osasuna – Sevilja 1:2 Betis – Atletiko Madrid 0:2 Valensija – Viljareal 2:1 Real Madrid – Barselona 3:4Ponedeljak: Almerija – Real Sosijedad