Zato je Mesi poseban: Dok se drugi svađaju Argentinac želi da igra fudbal

Slika govori više od milion reči

Posle gola za Barselonu koji je u tom 42. minutu doneo rezultat 2:2 igrači dva najveća španska kluba potrčala su da se međusobno obračunaju. Svi osim Mesija

MADRID - Euforija povodom 168. El Klasika između Reala i Barselone i dalje ne prestaje.

Duel "vanzemaljaca" iz Madrida i Barselone top tema su u svetu sporta, bez obzira za koji klub navijali.

Na stadionu "Santjago Bernabeu" viđeno je sve što fudbal, kao najvažnija sporedna stvar na svetu, može da pruži. Puno golova, atraktivnih poteza, nervoze, neizvesnosti, ali i sudijskih grešaka.

Svaki derbi ima svog junaka, a ovaj, poput mnogih drugih, obeležio je Lionel Mesi koji je oborio nekoliko rekorda na ovom meču.

O svemu što je omaleni Argentinac uradio u Madridu manje-više sve se zna. Međutim, jedan detalj sa ovog meča otkriva suštinu, zašto je Mesi poseban i zašto je verovatno najbolji fudbaler svih vremena.

Posle gola za Barselonu koji je u tom 42. minutu doneo rezultat 2:2 igrači dva najveća španska kluba potrčala su da se međusobno obračunaju. Svi osim Mesija, koji je krenuo u suprotnom smeru, potrčao ka centru sa željom da se što pre nastavi igra.