ZVEZDA POBEDILA U SUBOTICI: Povreda Daude, Mijailović i Mrđa čuvaju prvo mesto

12. uzastopni trijumf

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak u Subotici sa 2:1, u 22. kolu Superlige Srbije

SUBOTICA – Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak u Subotici sa 2:1, u 22. kolu Superlige Srbije.Ekipa Slaviše Stojanovića stigla je do novog trijumfa golovima Mijailović u 22. i Mrđe u 75. minutu. Spartak je golom Šarca u 78. minutu uneo neizvesnost u završnicu meča, ali su crveno-beli ipak sačuvali prednost do kraja.Teško gostovanje Zvezde u Subotici obeležila je i povreda napadača Daude, koji je na startu drugog poluvremena na nosilima napustio teren. On je u jednom duelu nagazio na loptu i pri padu povredio koleno. Ujedno to je prvi put da su Beograđani uopšte postigli gol u Subotici u poslednje tri godine.Zvezda iza sebe ima seriju od 12 uzastopnih pobeda i sada ima tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.Crveno-beli vode na tabeli Superlige Srbije sa 53 osvojenih bodova, dok aktuelni šampion Partizan ima 50. Aktuelni šampion je na svom stadionu igrao nerešeno sa Vojvodinom - 1:1, a gosti su do boda došli iz sumnjivog penala.

TOK MEČA(17.20) 93. minut - Kraj utakmice(17.13) 87. minut – Fudbaleri Spartaka ponovo traže penal Domaći traže penal posle duela Mijailovića i Novakovića. Napadač Spartaka pao kada je na njega naleteo levi bek crveno-belih sa leđa. (17.04) 78. minut - Gooooool, Spartak smanjuje na 2:1!Šarac daje nadu Subotičanima. Novaković je ubacio loptu na peterac, a Šarac sjajno pogađa gol gostiju i smanjuje na 2:1.

(17.00) 74. minut - Gooooool, Zvezda vodi 2:0!
(16.57) 71. minut - Uzbuđenja pred golom Zvezde
Domaći tim je prvo tražio penal, da bi već u sledećem napadu Novaković propustio najveću priliku za Spartak. On je ostao sam na drugoj stativi, ali je iz neposredne blizine promašio ceo gol.

(16.51) 65.minut - U nstavku bez pravih prilikaNa startu drugog poluvremena kvalitet igre nije na nivou iz prvog dela. U takvoj situaciji nema ni pravih prilika.(16.30) 46. minut - Počelo je drugo poluvreme, povreda DaudeDrugo poluvreme počelo je loše za Crvenu zvezdu pošto se u 48. minutu povredio Dauda. Izgleda da je u pitanju desno koleno. Duda je bio u delu, ali je prilikom intervencije nagazio na loptu i pri padu povredio koleno. Nigerijac je na nosilima napustio terena, a u igri je Kasalica.

(16.16) 46.minut - Velika prilika za kraj prvog poluvremena (15.59) 29. minut - Ponovo prete gosti 25. minut - Kontranapad Spartaka (15.51) 21. minut - Gooooool, Zvezda vodi 1:0! Nikola Mijailović Ninković Mijailović
(15.48) 18. minut - Sjajan prodor Lazovića
(15.45) 15. minut - Inicijativa Zvezde
(15.42) 12. minut - Pokušaj Milijaša (15.30) 1. minut - Utakmica je počela Spartaka Goran Antonić 15.15 - Dobrodošli na Kurir sport! Spartak: Crvena zvezda:

Izabranici trenera Slaviše Stojanovića igraju odlično u prolećnom delu prvenstva, a u prošlom kolu su na Marakani deklasirali Voždovac sa 5:1. Crno-beli od 18.00 časova u Humskoj dočekuju novosadsku Vojvodinu, a u istom terminu u Nišu se sastaju Radnički i Javor. Pored utakmice Spartak – Crvena zvezda od 15.30 časova igraju se još četiri meča: Voždovac – Donji Srem, Novi Pazar – Jagodina, Rad – OFK Beograd i Radnički 1923 – Sloboda. Superliga Srbije, 22. Kolo: Voždovac – Donji Srem Novi Pazar – Jagodina Rad – OFK Beograd Radnički 1923 – Sloboda Spartak Subotica – Crvena zvezda Partizan – Vojvodina Radnički Niš – Javor