DŽABE SU KREČILI: Postavili specijalan živi zid a ipak primili gol

Dovitljiva odbrana

Ekipa Ponta Prete pokazala je inovativnost u kreiranju živog zida, ali to nije bilo dovoljno za odbranu gola

U Kupu Brazila sastale su se ekipe Ponte Prete i Parane, a domaći tim je slavio i prošao dalje tek nakon penal serije i to rezultatom 8:7. U regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1.

Domaći tim je poveo preko Aleksandra u 8. minutu, a gosti su izjednačili preko Lusija u 43. Pogodak Lusija je bio veoma zanimljiv.

Pre svega, u pitanju je efektan gol direktno iz slobodnog udarca. Još zanimljivija je bila postavka domaćeg živog zida.

Naime, domaći fudbaleri su očigledno videli šta je Kristijano Ronaldo uradio Bajernu, pa su jednog igrača postavili da leži iz kolega koji kreiraju živi zid.

To se nije isplatilo, jer ih je Lusio nadmudrio prebacivanjem živog zida, a lopta je završila iza leđa domaćeg golmana: