23 GODINE OD BARIJA: Darko Pančev... Crvena zvezda je šampion Evrope!

Dan velike radosti

Na današnji dan pre 23 godine fudbaleri Crvene zvezde savladali su u finalu Kupa šampiona Olimpik iz Marseja u čuvenoj utakmici na stadionu "Sveti Nikola" u Bariju posle penala.

Golman Stevan Stojanović je u prvoj seriji odbranio penal Amorosu, a kasnije Darko Pančev doneo crveno-belima veliku radost.

Zvezda je na putu do Barija eliminisala Grashopers (1:1, 4:1), Rendžers (3:0, 1:1), Dinamo Drezden (3:0, 2:1, registrovano 3:0) i Bajern (2:1 u Minhenu, 2:2 u Beogradu).

Tadašnji trener Ljupko Petrović mnoge je iznenadio defanzivnom taktikom, ali je uspeo da dođe do trofeja. Prethodno, posle 90 minuta regularnog dela i dva produžetka, nije bilo golova.

Zvezda je meč odigrala u sastavu: Stevan Stojanović, Refik Šabanađović, Miodrag Belodedić, Ilija Najdoski, Vladimir Jugović, Slobodan Marović, Dragiša Binić, Robert Prosinečki, Siniša Mihajlović, Darko Pančev, Dejan Savićević (od 84. minuta Vlada Stošić).