JUNAK I TRAGIČAR: Ibrahimović postigao dva gola, promašio penal i zicer

PSŽ startovao remijem u novoj sezoni

PSŽ je odbranu titule započeo remijem na gostovanju kod Remsa. Posle mnogo preokreta meč je završen 2:2

REMSA - Fudbaleri Remsa i Pari Sen Žermena igrali su bez pobednika, 2:2 (2:1) u meču prvog kola francuskog šampionata.Pari Sen Žermen, koji brani titulu, bio je favorit u ovom meču, ali je na kraju došao samo do boda. Gosti su poveli u sedmom minutu pogotkom Ibrahimovića. Švedski napadač u 19. minutu nije iskoristio penal. Fudbaleri Remsa su to iskoristili i do kraja prvog dela meča preokrenuli rezultat. Na 1:1 u 22. minutu izjednačio je Oniangue, a u 35. Devo je povisio na 2:1. Konačan rezultat postavio je Ibrahimović u 62. minutu. Preostali mečevi prvog kola francuskog prvenstva biće odigrani u subotu i nedelju.