(VIDEO) MILIJAŠ SRUŠIO TRADICIJU: Zvezda krenula pobedom u odbranu titule

Nišlije pale na Marakani

Golove za crveno-bele postigao je kapiten Nenad Milijaš u 43. i 45. minutu

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu niški Radnički 2:0 u meču prvog kola Superlige Srbije.Golove za crveno-bele postigao je kapiten Nenad Milijaš u 43. i 45. minutu.Crvena zvezda je igrala bez pojačanja, jer crveno-beli ne mogu da registruju devetoricu novih fudbalera zbog neizmirenih dugovanja prema bivšim igračima i klubovima. Zvezda je ujedno srušila nezgodnu tradiciju iz prethodnih godina sa početka prvenstva, pošto je do večeras zabeležila samo dve pobede u prethodnih 12 sezona u prvim kolima.

TOK UTAKMICE: 21:32 (90+2) - Kraj utakmice. Pobeda Zvezde od 2:021:29 (89. minut) - Neverovatan promašaj RakićaNova prilika za Zvezdu. Rakić propušta novu stopostotonu šansu, nakon još jedne asistencije Lazovića.

21:25 (85. minut) - Kakva šansa za ZvezduKakva šansa za Crvenu zvezdu. Odlična akcija Ristića i Mijailovića, ali je propuštena prilika da se akcija završi golom. 21:22 (82. minut) - Ristić ulazi u igru umesto SavićevićaU igru ulazi Ristić umesto Savićevića.

21:14 (74. minut) - Milijaš neprecizan iz slobodnog udarcaNenad Milijaš je ponovo pokušao da pogodi gol Filipovića. Kapiten Zvezde je izveo slobodan udarac, koji je završio preko gola Nišlija

21:06 (66. minut) - Pečnik šutira pored golaSlovenački reprezentativac Nejc Pečnik je šutirao pored gola. Nekoliko sekundi kasnije Pečnik je izašao iz igre, a na terenu je mladi Luka Jović, koji je minut kasnije imao veliku priliku. Međutim, šutirao je pored gola

21:00 (60. minut) - Zvezda sigurnom igrom održava vođstvoFudbaleri Zvezde se ne zadovoljavaju vođstvom od 2:0. Domaći fudbaleri žele da postignu još neki gol

20:50 (50. minut) - Velika šansa za RadničkiZvezda je napadala na startu drugog poluvremena, ali je Radnički imao veliku šansu da smanji vođstvo. Nišlije su pokušale preko Ćuluma i Punoševca, ali njih dvojica nisu uspeli da upute šut ka golu.20:45 (46. minut) - Počelo je drugo poluvremePočelo je drugo poluvreme na meču u Beogradu, a Delije su ponovo napravile bakljadu na severnoj tribini20:22 (45+2) Kraj prvog poluvremena. Zvezda vodi 2:0

20:21 (46. minut) - GOLLLL!! Zvezda vodi 2:0, ponovo MilijašCrvena zvezda je povela 2:0. Milijaš je iz slobodnog udarca ponovo pogodio mrežu Radničkog

20:18 (43. minut) - GOLLLL!!! Zvezda vodi 1:0
20:14 (39. minut) - Rakić šutira preko gola 20:11 (36. minut) - Pečnik i Savićević iz daljine ugrožavaju gol Radničkog 20:05 (30. minut) - Zvezda napada, ali bez šansi

19:58 (23. minut) - Zvezda nastavlja sa napadimaOpasan napad Zvezde, Mijailović je pokušao sa ivice peterca da uposli Rakića, ali je bio izblokiran

19:55 (20. minut) - Još bez golova na MarakaniFudbaleri oba tima igraju dosta nepovezano. Zvezda ima inicijativu, dok Radnički pokušava iz kontranapada da dođe do gola domaćih. Zvezda je samo minut kasnije tražila penal posle duela Pečnika i jednog igrača Radničkog, ali je Milorad Mažić samo odmahnuo rukom

19:45 (10. minut) - Zvezda preuzela inicijativuFudbaleri Crvene zvezde su preuzeli inicijativu i imaju više od igre, ali bez prave šanse za gol. Mijailović se našao u dobroj poziciji, ali je lošim dodavanjem ka Savićeviću upropastio potencijalnu priliku.

19:40 (5. minut) - Šansa za ZvezduFudbaleri Crvene zvezde su preuzeli inicijativu i imali su priliku da dođu do vođstva, ali je Rakić zakasnio da sa svega pet metara loptu ubacio u mrežu19:37 (2. minut) - Velika šansa za RadničkiKakva šansa za Radnički u drugom minutu. Batioha je izašao sam ispred golmana Rajkovića posle velike greške odbrane Zvezde. Međutim, napadač Radničkog je bio sebičan i dao je sebi dug for, što je iskoristio Rajković i spasao je svoju mrežu

19:35 (1. minut) - Utakmica je počela

19:20 - Na tribinama oko 15.000 gledalacaUtakmici između Crvene zvezde i Radničkog prisustvuje više od 15.000 gledalaca, koji su napravili sjajnu atmosferu. Na severnoj tribini nalazi se i bivši golman Zvezde Boban Bajković, koji vodi navijanje.Crvena zvezda: Rajković, Petković, Lazić, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Savićević, Lazović, Pečnik, RakićRadnički Niš: Filipović, Lazarevski, Đorđević, Ljubinković, Pavlović, Ćulum, Kolarević, Jovanović, Pejčić, Batioha, Punoševac.TOK UTAKMICE

Jelen Superliga, 1. kolo:

Subota:

Spartak Subotica - Radnički 1923 1:0 (0:0)

(Balabanović 74)

Novi Pazar - Rad 1:0 (1:0)

(Kecap 4)

Crvena zvezda - Radnički Niš 2:0 (2:0)(Milijaš 44, 45+2)Jagodina - Mladost Lučani 1:1 (1:0)(Šušnjar 11 - Adamović 76)Napredak - Čukarički 0:2 (0:0)(Pavlović 53, Mirosavljević 90+5)Borac - Donji Srem 2:0 (0:0)(Mutavdžić 64, 86)Nedelja:

17:00 Voždovac - Partizan19:00 Vojvodina - OFK Beograd