POČELA PRIMERA: Malaga pobedila Atletik u premijernoj utakmici

Špansko prvenstvo

BEOGRAD - Fudbaleri Malage pobedili su danas na svom terenu Atletik Bilbao sa 1:0 u prvoj utakmici nove sezone španske Primere.

Jedini gol na utakmici postigao je Luis Alberto u 35. minutu tako što je, posle promašenog jedanaesterca, natrčao na loptu i savladao Gorku Iraizoza.

Malaga je utakmicu završila s devetoricom igrača na terenu, pošto su direktne crvene kartone dobili Duda u 88. minutu i Vitorino Anutnes u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Atletik je u petom minutu sudijske nadoknade vremena postigao gol, ali je ga glavni arbitar ponistio, jer je golman Atletika Gorka Iraizoz igrao rukom u protivničkom šesnaestercu.

Ostale utakmice prvog kola Primere igraju se večeras, sutra i u ponedeljak.