PREOKRET ZA PRVU POBEDU: Danci savladali Jermeniju na startu kvalifikacija za EURO 2016.

Izvukli se

Fudbalska reprezentacija Danske savladala je selekciju Jermenije sa 2:1 na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj

KOPENHAGEN - Fudbalska reprezentacija Danske pobedom je startovala u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj. Danci su u prvoj utakmici Grupe I, posle preokreta, savladali selekciju Jermenije sa 2:1. Jermenija je povela u 50. minutu golom Mkitarjana, ali je domaći tim u završnici ipak stigao do preokreta i prve pobede u kvalifikacijama. Danska je izjednačila u 65. minutu preko Hojbjerga, da bi konačnih 2:1 postavio Kalenberg u 80. minutu. U Grupi I takmiči se i reprezentacija Srbije, ali su "Orlovi" slobodni na startu kvalifikacija. Srbija od 20:45 časova igra prijateljsku utakmicu sa Francuskom, dok se u istom terminu u okviru naše grupe sastaju selekcije Portugala i Albanije.