SRBIJA U BARAŽU: Orlići razbili Severnu Irsku u Belfastu

Kvalifikacije za EP U21

Srbija je ubedljivo savladala Severnu Irsku (4:1) u poslednjem meču kvalifikacija, a posle remija Španije i Austrije (1:1) Orlići su se plasirali u baraž kao četvrta najbolja drugoplasirana ekipa

BELFAST – Mlada fudbalska reprezentacije Srbije savladala je selekciju Severne Irske sa ubedljivih 4:1. "Orlići" su izborili plasman u baraž za Evropsko prvenstvo pošto su u Grupi 4 Španija i Austrija igrale nerešeno 1:1. Srbiji je tu odgovarao poraz ili remi Austrijanaca pa je na kraju u baraž ušla kao četvrta najbolja drugoplasirana ekipa u kvalifikacijama.Srbija je prethodnom u duelu sa Italijom (2:3) propustila veliku priliku da obezbedi prvo mesto u kvalifikacionoj Grupi 9, ali je prokockala vođstvo 2:0 Ovoga puta nije bilo iznenađenja pošto je Srbija na poluvreme otišla sa dva gola prednosti. "Orlići" su poveli golom Pešića u 34. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Srnić duplirao tu prednost.U nastavku meča Srbija je jurila pet golova prednosti, koji bi osigurali baraž jer bi tako prestigli selekciju Islanda. Mladi fudbaleri su novim golom Pešića u 56. i pogotkom Kostića u 58. minutu stigli na korak od cilja, ali je Severna Irska smanjila prednost rivala preko Brobela u 67. minutu. To je bio i konačan rezultat, pa Srbija sada zavisi od ishoda ostalih mečeva. "Orlići" su istisnuli Belgijance sa druge pozicije i na kraju su ušli u baraž kao jedna od četiri najbolje drugoplasirane selekcije u kvalifikacijama. Evropsko prvenstvo se igra od 17. do 30. juna naredne godine u Češkoj.TOK MEČA18:46 - Kraj utakmice18:20 (67.) - Gooooool, Severna Irska smanjuje na 1:4! Domaćin uspeva da postigne gol. Brobel je savladao golmana Dmitrovića.18:17 (64.) - Srbija pogađa okvir golaNastavljaju se napadi mladih fudbalera Srbije. Čavrić je šutirao, ali Irci imaju sreće pošto lopta pogađa okvir gola.18:11 (58.) - Gooooool, Srbija vodi 4:0!Debakl Severne Irske! Orlići postižu novi gol u Belfastu, a strelac je Filip Kostić. 18:09 (56.) - Gooooool, Srbija vodi 3:0! Pešić je prvo pogodio je stativu, ali u nastavku akcije Srnić postiže svoj drugi gol za vođstvo Srbije 3:0.17:59 (46.) - Počelo je drugo poluvreme17:45 - Kraj prvog poluvremenaMladi fudbaleri Srbije posle prvih 45 minuta igre vode protiv Severne Irske sa 2:0. Istovremeno, Italije vodi protiv Kipra rezultatom 2:1. "Azuri" su u završnici poluvremena preokrenuli rezultat sa dva gola u razmaku od pet minuta. 17:35 (36.) - Gooooool, Srbija vodi 2:0! Samo dva minuta posle vodećeg gola Srnić duplira prednost Srbije u Belfastu. 17:33 (34.) - Gooooool, Srbija vodi 1:0! Petrović je asistirao Pešiću, koji rutinski matira golmana Džonsa i donosi prednost Srbiji. 17:19 (20.) - Nova šansa OrlićaSamo minut posle prilike Srnića šutirao je i Pešić, ali golman Džons lako brani.17:18 (19.) - Odlična prilika za Orliće Srnić je ponovo bio u šansi, ali je njegov uarac bio neprecizan. Bila je to najbolja prilika za Srbiju. 17:14 (15.) - Novi korner za Srbiju Udarac Srnića je izblokiran, a posle novog kornera nije bilo opasnosti po gol Severne Irske. 17:08 (9.) – Prvi pokušaj Iraca Grej je uputio prvi udarac ka golu Srbije, ali nije bio precizan i nije bilo potrebe da golman Dmitrović interveniše.17:04 (5.) – Kostić ponovo preti Kostić ima novu šansu, ali je ovog puta bio neprecizan. Njegov udarac ide pored gola. 17:00 (1.) - Počela je utakmicaSrbija već u prvom minutu ima priliku. Kostić je zapretio, ali je njegov šut izblokiran.Severna Irska: Džons, Konlan, Harni, Damigan, Vinčester, Sendles-Vajt, Doerti, Brabel, MekNer, Dafi, Grej. Srbija: Dmitrović, Petković, Veljković, Pantić, Petrović, Radoja, Čavrić, Mijailović, Srnić, Pešić, Kostić.