Partizan napunio Rad

Fešta golova

U možda najboljoj uakmici u dosadašnjem delu prvenstva crno-beli su pred oko 4.000 gledalaca ubedljivo sa 4:1 savladali Rad na stadionu Obilića

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobedili su danas na Vračaru ekipu Rada sa 4:1 (4:1) u utakmici 21. kola Jelen Super lige.

U možda najboljoj uakmici u dosadašnjem delu prvenstva crno-beli su pred oko 4.000 gledalaca ubedljivo savladali Rad na stadionu Obilića, jer njihov teren na Banjici ne ispunjava bezbednosne uslove koji su potrebni za utkmicu visokog rizika.

Gosti su dominirali u prvom poluvrememu, dok je u nastavku meča opao tempo, što je i bilo očekivano posle izvanredne igre u prvih 45. minuta.

Poseban ton lepršavoj igri gostiju dao je kapiten Šaša Ilić sa dve maestralne asistencije.

Partizan je poveo već u šestom minutu golom bugarskog reprezentativca Ivana Ivanova, koji nakon duplog pasa sa Ilićem načeo mrežu Rada.

Senegalac Lamin Dijara novi je najbolji strelac u istoriji Superlige, pošto je sa dva gola (52) prestigao nekadašnjeg napadača "građevinara" i Crvene zvezde Andriju Kaluđerovića.

Dijara je u 13. minutu iskoristi sjajnu dubinsku loptu Ilića, pretrčao odbranu domaćina i prevario golmana Danilovića.

Dvadesetak minuta kasnije ponovo se upisao u listu strelaca, kada je glavom uputio precizan šut ka protivničkom golu.

Crno-beli su nastavili sa dominacijom i svaki put kada bi ušli u kazneni prostor predstavljali su opasnost. Igrao se 32. minut kada je gužvu u šesnaestercu Rada iskoristio Stefan Babović i sjajnim volejom doveo svoj tim do velikih 3:0.

Nekoliko trenutaka kasnije Malbašić je kaznio nepažnju protivničke odbrane i savladao golmana Stojkovića.

U nastavku meča mreže su mirovale, mladi Marković je imao odličnu priliku, a gosti su pretili preko Nemanje Kojića.

Partizan je ovom pobedom stekao devet bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, koja od 18 časova dočekuje kulski Hajduk.