(VIDEO) NA 5 UTAKMICA 30 GOLOVA: Među strelcima Gudelj i Dauda

Ludilo u Holandiji

Prve utakmice 7. kola holandske lige donele su kišu golova, a u strelce su se između ostalih upisali i srpski internacionalac Nemanja Gudelj, kao i bivši napadač Crvene zvezde Abiola Dauda

Prve utakmice 7. kola holandske lige donele su kišu golova, a u strelce su se između ostalih upisali i srpski internacionalac Nemanja Gudelj, kao i bivši napadač Crvene zvezde Abiola Dauda.U subotu je odigrano samo pet mečeva, ali je viđeno čak 30 golova, što je prosek od nestvarnih šest pogodaka po utakmici.Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj postigao je važan gol za AZ Alkmar na gostovanju Den Hagu. Gosti iz Alkmara slavili su rezultatom 3:2, a Gudelj je zatresao mrežu domaćina u 83. minutu fantastičnim slobodnim udarcem. On je tako ekipi AZ-a doneo vođstvo od 3:1.

Istovremeno, napadač Vitesea Abiola Dauda načeo je Dordeht pošto je u 12. minutu postigao prvi gol na meču. Vitese je na kraju deklasirao domaću ekipu sa 6:2.

Rezultati:Subota:NAC Breda - Ajaks 2:5Dordeht - Vitese 2:6Cvole - Herakles 4:2Den Hag - AZ Alkmar 2:3Go Ahed Igls - Fejnord 0:4Nedelja:Herenven - PSVEkscelzior - KamburTvente - UtrehtGroningen - Viljem II