(VIDEO) RAJKOVIĆ NESAVLADAN 630 MINUTA: Gavrić doneo pobedu Zvezdi u Čačku

Crveno-beli preuzeli prvo mesto na tabeli

Crvena zvezda je pobedom protiv Borca preuzela prvo mesto na tabeli sa 19 bodova, dok je Partizan drugi sa 18

ČAČAK - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Čačku ekipu Borca 1:0 u meču 7. kola Superlige Srbije.Jedini strelac na utakmici bio je Nenad Gavrić u 23. minutu. Crvena zvezda je preuzela prvo mesto na tabeli sa 19 bodova, dok je Partizan drugi sa 18. Crno-beli imaju meč manje. Golman Zvezde Rajković je i dalje nesavladan od početka sezone.Zvezda je od početka meča krenula agresivno ka golu rivala, a najveće probleme domaćinu stvarao je Darko Lazović, koji je iz Borca i prešao u Crvenu zvezdu 2009. godine. Zvezda je došla u vođstvo u 23. minutu. Posle prodora Lazovića, Rakić je posle centaršuta šutirao, golman Petrić odbranio, a Gavrić prihvatio loptu i ubacio je u mrežu. Do kraja prvog poluvremena prilike za Zvezdu imali su Pečnik, Mijailović i Gavrić, a fudbaleri Borca uputili su samo jedan ozbiljniji udarac preko Živkovića, kojeg je zaustavio golman Rajković. Zvezda je u drugom poluvremenu kontrolisala igru i diktirala tempo, a rutinski je čuvala prednost. Imali su i Čačani šanse, najbolju Đenić, ali nisu uspeli da savladaju Rajkovića, koji je nesavladan od početka prvenstva.Borac tako nije uspeo da se revanšira Crvenoj zvezdi za poraz prošle srede u nacionalnom kupu istim rezultatom u Beogradu (1:0). Trener Zvezde Nenad Lalatović pohvalio je igrače posle pobede u Čačku.TOK UTAKMICE20:54 (90+4) - Kraj utakmiceCrvena zvezda je pobedila Borac 1:0. Jedini strelac na utakmici bio je Gavrić u 23. minutu.20:50 (90) - Utakmica je produžena za 3 minuta20:47 (87) - Kakva šansa za BoracPrilika za Borac nakon slobodnog udarca i gužve koja se stvorila u petercu Crvene zvezde, ali lopta završava u rukama Rajkovića.

20:40 (80) - Zvezda sigurnom igrom čuva vođstvo od 1:0

20:32 (72) - Novi napad Zvezde

20:25 (65) - Velika prilika za BoracVelika prilika za Borac. Odbrana Rajkovića, nakon dobrog udarca Mašovića sa 25. metara20:13 (53) - Novi pokušaj Mijailovića

20:09 (49) - Neuspešan pokušaj Bosančića iz slobodnjakaBosančić je pokušao iz slobodnog udarca da pogodi mrežu, ali nije bio precizan. Njegov udarac završio je visoko preko gola

20:05 (46) - Počelo je drugo poluvreme19:46 (45+1) - Kraj prvog poluvremenaCrvena zvezda posle prvih 45 minuta vodi protiv Borca.19:38 (38) - Zvezda ima inicijativu na mečuCrvena zvezda dominira utakmicom nakon postignutog gola. Većina napada odvija se preko desne strane19:35 (35) - Nova šansa za ZvezduJedini strelac u dosadašnjem toku utakmice Nenad Gavrić ponovo je bio u šansi. Gavrić je pokušao da lobuje golmana Borca sa ivice kaznenog prostora na levoj strani, a lopta nije pogodila mrežu

19:33 (33) - Dobra prilika za Zvezdu

Dobra prilika za Zvezdu. Velika šansa za Mijailovića koji se dobro ubacio, dobio loptu od Pečnika, a golman Borca je dobro intervenisao.19:28 (28) - Despotović menja Rakića u ekipi ZvezdePrinudna izmena u ekipi Crvene zvezde. Povređenog Rakića zamenipo je Đorđe Despotović.19:23 (23) - GOLL!! Gavrić doveo Zvezdu u vođstvoZvezda vodi 1:0. Najopasniji igrač Zvezde, Lazović, ponovo je asistirao Rakiću kojem Bajić brani šut, ali Gavrić u nastavku trese mrežu Čačana.
19:16 (16) - Prvi ozbiljan napad Zvezde
Prvi ozbiljan napad Zvezde, preko Lazovića koji je predriblao čuvara, ali i asistirao Rakiću koji se našao u ofsajdu

19:10 (10) - Miran početak utakmice, bez prilikaOba tima ušla su oprezno u meč. Bez pravih prilika posle prvih 10 minuta igre. Igra se odvija uglavnom na sredini terena

19:00 (1) - Utakmica je počelaTOK UTAKMICEBorac: Petrić, Boranijašević, Kohene, Radunović, Gojković, Božić, Mutavdžić, Živković, Jovančić, Jevtović, Đenić.Crvena zvezda: Rajković, Petković, Pavićević, Lazić, Mijailović, Kovačević, Bosančić, Pečnik, Gavrić, Lazović, Rakić.Zvezda je pre nekoliko dana pobedila Borac 1:0 u šesnaestini finala Kupa Srbije.