MBIJA ŠOKIRAO RIJEKU U 91. MINUTU: Sevilja odnela bod sa Kantride

Remi u derbiju grupe G

Rijeka i Sevilja igrali su 2:2 u meču drugog kola grupe G Lige Evrope

RIJEKA - Fudbaleri Rijeke i Sevilje igrali su 2:2 (0:1) u meču drugog kola grupe G Lige Evrope.Gosti su poveli golom Aspasa u 26. minutu. Sevilja je potom u 52. minutu ostala sa fudbalerom manje, pošto je isključen Kolodziejčak zbog prekršaja nad Kramarićem u svom kaznenom prostoru. Kramarić je potom u 53. minutu bio precizan sa 11 metara. Prednost domaćinu doneo je Kvržić u 68. minutu, a Mbija je u 91. minutu doneo izjednačenje aktuelnom osvajaču Lige Evrope. U drugom meču grupe G, Fejenord je pobedio Standard s 2:1. Sevilja ima 4, Standard i Fejenord po 3, a Rijeka jedan bod.U grupi H Krasnodar i Everton igrali su 1:1, kao i Volfsburg i Lil. Everton je prvi sa četiri, a Lil i Krasnodar imaju po dva, Volfsburg je poslednji sa jednim bodom.Napoli je u grupi I u gostima pobedio Slovan 2:0, a Sparta je bila bolja do Jang Bojsa 3:1. Napoli ima 6 bodova, a Jang bojs i Sparta po 3. Slovan je poslednji bez bodova.Dinamo je u Kijevu pobedio Steauu 3:1 u drugom kolu grupe J, a Alborg je bio bolji od Rio Avea 1:0. Dinamo ima 6 bodova, a Steaua i Alborg po 3. Rio Ave je poslednji bez bodova.Fiorentina je u Minsku nadigrala Dinamo 3:0 u grupi K, a Gengamp je pobedio PAOK 2:0. Fiorentina ima 6, a PAOK i Gengamp po 3. Dinamo je poslednji bez bodova.Legija je u grupi L nadigrala Trabzon 1:0, a Lokeren je bio bolji od Metalista takođe s 1:0. Legija ima 6, a Lokeren i Trabzon po 3. Metalist je poslednji bez bodova.Viljareal je u grupi A pobedio Apolon 4:0, dok su Cirih i Borusija (M) igrali 1:1. Viljarel ima 4 boda, Apolon 3, Borusija 2, a Cirih 1.Klub Briž je u gostima nadigrao Helsinki 3:0, dok je Torino pobedio Kopenhagen 1:0. Briž i Torino imaju po 4 boda, Kopenhagen 3, dok je Helsinki bez bodova.Salcburg je u drugom kolu grupe D u gostima pobedio Astru 2:1, dok je Seltik bio bolji od zagrebačkog Dinama 1:0. Salcburg i Seltik imaju po 4 boda, a Dinamo 3. Astra je bez bodova.Dinamo je u Moskvi u grupi E pobedio PSV 1:0, dok je Estoril bio bolji od Panatinaikosa 2:0. Dinamo ima 6, Estoril i PSV po 3, a Panatinaikos je bez bodova.Inter je u Milanu u grupi F pobedio Karabak 2:0, a Sent Etjen i Dnjipro igrali su bez golova. Inter ima 6 bodova, Sent Etjen 2, a Dnjipro i Karabak po jedan.