(VIDEO) ZVEZDA SE REVANŠIRALA RADU: Crveno-beli posle trijumfa na Vračaru ponovo na čelu tabele

Šampion se vratio u pobednički ritam

Zvezda se pobedom od 2:1 revanširala "građevinarima" za nedavni poraz i eliminaciju (0:1) u osmini finala Kupa Srbije

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na stadionu Obilića ekipu Rada rezultatom 2:1 (2:1) u meču 11. kola Superlige Srbije.Golove za crveno-bele postigli su Lazović u 5. i Pavićević u 20. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Jelić u 36. minutu. Zvezda se na ovaj način revanširala "građevinarima" za nedavni poraz i eliminaciju (0:1) u osmini finala Kupa Srbije.

Crvena zvezda je bar do večeras preuzela prvo mesto na tabeli sa 26 bodova. Partizan i Vojvodina imaju po 25, a derbi meč ova dva kluba biće odigran večeras od 19,00 sati na stadionu u Humskoj.Crveno-beli su su poveli u petom minutu kada je Bosančić uputio dugu loptu, a Lazović je pobegao odbrani domaćih i glavom lobovao golmana. Prednost od 2:0 Zvezdi je doneo Pavićević u 20. minutu, pošto je ostao sam u kaznenom prostoru posle centrašuta Bosančića iz kornera. Rad je u 36. minutu smanjio zaostatak pošto je Veselinović dodao loptu do Perovića koji je centrirao, a Jelić je ostao sam ispred golmana Rajkovića i udarcem glavom ga lako savladao. Klub sa Banjice je imao veliku priliku da izjednači rezultat u drugom poluvremenu, ali je Raspopović pogodio stativu. Lopta se posle toga ponovo odbila do igrača Rada koji je bio sam ispred golmana, ali je pomoćni arbitar dosudio ofsajd. Do kraja utakmice nije bilo šansi.TOK UTAKMICE14:46 (90) - Utakmica je produžena za 4 minuta Kraj utakmice. Zvezda je pobedila 2:1

14:41 (85) - Utakmica izgubila na kvalitetuCrvena zvezda ima loptu više u svom posedu i održava minimalnu prednost. Utakmica je izgubila na kvalitetu u finišu, a domaći fudbaleri pokušavaju da dođu do protivničkog gola.14:31 (75) - Zvezda sigurnom igrom održava prednost

14:18 (63) - Fudbalerima Rada poništen gol

Rad u nastavku utakmice ima inicijativu. Domaći fudbaleri su posle slobodnog udarca pogodili stativu, a lopta se potom odbila do jednog igrača Rada, koji trese mreže Rajkovića. Međutim, sudije pokazuju da se radi ofsajdu
14:12 (57) - Velika prilika za Rad
Fudbaleri Rada imali su veliku priliku za izjednačenje. Gnjatić je glavom sa oko 10 metara šutirao, ali je lopta prošla tik pored stavive

14:07 (52) - Pavićević ponovo u šansiNovi korner za Zvezdu. Pavićević ponovo šutira glavom, a njegov udarac završava pored gola golmana Rada14:01 (46) - Počelo je drugo poluvremePočelo je drugo poluvremene, a navijači gostiju su odmah krenuli sa bakljadom. Utakmica je prekinuta dok se dim ne raziđe

II poluvreme

13:46 (45+1) - Zvezda posle prvih 45 minuta vodi 2:113:42 (42) - Zvezda sigurnom igrom održava vođstvo13:36 (36) - GOLLL!! Rad smanjuje vođstvo Zvezde na 2:1Domaći fudbaleri su izveli odličnu akciju i preko Jelića smanjili vođstvo gostiju na 2:1

13:28 (28) - Zvezda ima inicijativu i pored visokog vođstvaLopta je više u posedu igrača Zvezde. Gosti imaju inicijativu, a Rad još nije napravio pravu šansu13:20 (20) - GOLLL!!! Zvezda vodi 2:0!Zvezda vodi 2:0. Korner je odlično izveo korner, a Pavićević je na prvoj stativi zahvatio loptu glavom i sproveo je u mrežu

13:12 (12) - Nova akcija ZvezdeVelika prilika za Rakića. On posle skoka šutira glavom, a defanzivci Rada sa gol linije izbacuju loptu u korner. Posle kornera nema opasnosti za gol domaćih

13:09 (9) - Zvezda posle vođstva nastavlja sa ofanzivomNova šansa za Zvezdu. Posle kornera Pečnik je zahvatio loptu, a Laziću na drugoj stativi nije uspeo da je sprovede u mrežu

13:05 (5) - GOLLL!! Zvezda vodi 1:0Zvezda posle 315 minuta u domaćem prvenstvu postuiže gol iz igre. U listu strelaca se upisao Lazović. Bosančić je asistirao ka Lazoviću koji glavom lobuje golmana Radunovića za 1:0.

13:04 (4) - Tenzije na samom startu utakmice
13:00 (1) - Utakmica je počela

Lalatović zadovoljan pobedom

Trener fudbalera Crvene zvezde Lalatović rekao je da je prvih 35 minuta iz današnjeg meča sa Radom model kako njegova ekipa treba da igra.

"Ušli smo u utakmicu fenomenalno, 35 minuta smo igrali visok presing, ono što sam tražio od svojih igrača od kad sam došao ovde. Ovo je model kako treba da igra Crvena zvezda, tih prvih 35 minuta. Kada dajemo golove na vreme nema problema za nas", rekao je Lalatović novinarima. "Danas je na mojim igračima bio ogroman pritisak. Lepo je biti bar šest sati prvi, do devet sati večeras jer danas igraju Vojvodina i Partizan, u najgoru ruku bićemo drugi gde će nam prvi bežatri dva boda. Mislim da smo danas zasluženo pobedili i da će moji igrači uživati da budu prvi bar tih šest sati", kazao je Lalatović. Na pitanje novinara zašto Luka Jović nije bio u konkurenciji za tim, Lalatović je odgovorio: "Neka se malo odmori". Trener Rada Milan Milanović je i pored poraza bio zadovoljan igrom svoje ekipe.

"Imali smo veliku želji i zadovoljan sam igrom. Počeli smo hrabro, ozanzivno i to nas je koštalo dva brzo primljena gola... Doživeli smo i to da Zvezda i Partizan čuvaju rezultat protiv Rada, ova ekipa definiostivno ima perspektivu", rekao je Milanović. Rad je ranije ove nedelje igrao već sa Zvezdom, kada je sa 1:0 pobedio u osmini finala Kupa Srbije, a Milanović je istakao da je njegova ekipa time ispunila cilj. "U Kupu smo ispunili cilj, prošli smo dalje, a u prvenstvu ima vremena da se ispravi. Poželeo bih igračima da ovako igraju svaku utakmicu, a ja sam ubeđen da oni to mogu i na taj način ćemo imati rezultate", dodao je Milanović.