(VIDEO) HAOS I KRV: Navijači Sarajeva i Želje se tukli sa policijom

Neredi

Meč je nekoliko puta prekidan, prvo zbog međusobnog sukoba navijača dva tima, a potom zbog reakcije policije koja je prema oceni pojedinih medija upotrebila prekomernu silu.

U nedelju je odigran 104. "večiti" sarajevski derbi, a pobeda Sarajeva nad Željezničarom 2:1 ostala je u senci nereda na Grbavici.

Sve je počelo gađanjem dve grupe navijača bakljama i drugim predmetima, a onda su navijači Sarajeva poznati po nazivu , Horde zla, ušle u okršaj sa policijom, iz kojeg je nekolicina navijača izašla raskrvavljena.Do tog momenta rezultat je bio 1:1. Sarajevo prvo stiže do gola, u 13. minutu Krste Velkoski je izbegao ofsajd zamku i snažnim udarcem savladao Antolovića. Samo desetak minuta kasnije Željković je pronašao Vareu koji centaršutem pronalazi Hasanovića, a ovaj glavom donosi izjednačenje.

Nakon 25-minutnog prekida zbog pomenutih nereda krajem prvog dela igre meč je nastavljen, da bi u nastavku Željo propustio nekoliko šansi za preokret. To je "bordo" tim kaznio 20-ak minuta pre kraja. Nakon aktastrofalne igre domaće odbrane Duljević trese mrežu za 1:2.Posle 13 kola lider je i dalje Široki Brijeg sa 30 poena, po tri manje imaju Zrinjski i Olimpik, dok su Sarajevo i Željo sada izjednačeni sa po 26.