(VIDEO) BRUKA ZVEZDE: Crveno-beli ni sa igračem više nisu pobedili Čukarički

Derbi na Marakani

Fudbaleri Crvene zvezde imali su više od 60 minuta igrača više, pošto je u 26. minutu isključen Rajko Brežančić, ali im ni to nije bilo dovoljno da postignu gol
1 / 4

Fudbaleri Crvene zvezde i Čukaričkog odigrali su na Marakani nerešeno 0:0, u utakmici 12. kola Superlige Srbije.Zvezda nije uspela da slomi otpor protivnika i pronađe put do gola. Gosti su od 26. minuta igrali bez Rajka Brežančića, koji je za kratko vreme zaradio dva žuta kartona. Crveno-beli su odlične šanse propustili u prvom poluvremenu kada je Nejc Pečnik pogodio prečku, a Savo Pavićević stativu golmana Stevanovića. Gosti su u 78. minutu mogli da odnesu ceo plen sa Marakane, ali je Slavoljub Srnić bio neprecizan, iako je na drugoj stativi imao usamljenog Bojića.

Po završetku meča navijači Crvene zvezde izviždali su fudbalere, koji su došli ispred severne tribine.

U ovom trenutku Partizan na prvom mestu ima 28 bodova, jedan više od Crvene zvede, a svoj meč crno - beli igraju u nedelju protiv Spartaka u Subotici.

Prvo poluvreme

U prvih 5. minuta igra se između dva šesnaesterca, a golman Crvene zvezde Predrag Rajković za sada je uspešno zaustavio jedini udarac u okvir gola na meču. Gosti imaju veći posed lopte i blagu inicijativu. U sedmom minutu Pečnik je posle centaršuta Pavićrvića, iamo priliku, ali je glavom šutirao preko gola.

Atmosfera na stadionu je dobra, a Delije sa severa bodre tim trenera Nenada Lalatovića.

Lazović je centrirao, a posle šuta Pečnika, Uka je izbacio loptu sa gol linije. Sve se to desilo u 14. minutu. Zvezda probija po desnoj strani gde je Darko Lazović.

U 20. minutu Čukarički je imao zicer pošto je Srnić izbio sam pred Rajkovića, ali je mladi golman zaustavio njegov šut.

Pet minuta kasnije Bosančić je pronašao Pečnika u kaznenom prostoru gostiju, ali je Slovenac ovoga puta pogodio prečku.

Na isteku 28. minuta sudija Majo Vujović je igraču Čukaričkog Brežančiću pokazao drugi žuti karton, pošto je oboren Lazović. Zvezda će vipe od sata imati fudbalera više na terenu, a igrač tima sa Banovog brda pravdao se da je samo dva puta zaustavio fudbalere domaćeg tima.

Samo minut kasnije Bosančić je našao Pavićevića, ali je on pogodio stativu. Igrač Crvene zvezde tom prilikiom bio je u ofsajdu.

Od isključenja Rajka Brežančića, Zvezda ima veći posed lopte, ali nema konkretne prilike za gol. Ističe 40. minut igre na Marakani. U poslednjih pet minuta nije bilo prilika za gol.

Drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, u kom Zvezda sa igračem više juri gol i pobedu. Na severu je bakljada. Zvezda na startu drugog dela igre ima inicijativu, imala je i dobru situaciju, kada je Pečnik primio loptu, ali potom nije uspeo da je prosledi ka Despotoviću.

U 55. minutu velika greška Planića, koji je vratio kratku loptu ka golmanu Rajkoviću, ali je on uspeo da je izbaci van igre pre Stojiljkovića. Od tada pa narednih 10. minuta igra se uglavnom na polovini gostiju, ali uzbuđenja nema. 25 minminuta pre kraja Despotović je uposlio Rakića, ali njegov pokušaj glavom golman Čukaričkog je zaustavio bez većih problema.

U 78. minutu Čukarički je posle kontranapada imao sjajnu priliku, a Slavoljub Srnić je još jedndnom promašio zicer pošto je izbio sam pred Rajkovića, mna drugoj strani Rakić je bio u izglednoj prilici, ali ni tu nije bilo gola.

Sve je manje vremena, a Zvezda sve teže dolazi do gola protivnika. Do kraja meča je manje od 10. minuta. Nije bilo promene rezultata iako je majo Vujović utakmicu produžio za pet minuta.

Sastavi

Crvena zvezda: Rajković, Pavićević, Lazić, Planić, Mijailović, Kovačević, Bosančić, Lazović, Pečnik, Katai, Rakić. Trener: Nenad Lalatović.

Čukarički: Stevanović, Pjasentin, Ugočukvu, Todorović, Stojković, Brežančić, Matić, Bojić, Regan, S. Srnić, Stojiljković. Trener: Vladan Milojević.

Tok utakmice

Drugoplasirani crveno-beli igraju protiv četvrtoplasiranog tima sa Banovog brda, koji i ove sezone beleži dobre rezultate u domaćem prvenstvu.

Crveno-beli su u prethodom kolu savladali Rad na Vračaru (2:1), te tako zabeležili drugi uzastopni trijumf posle poraza u "večitom derbiju" od Partizana (0:1), dok je Čukarički u seriji dobrih rezultata. Ekipa trenera Vladana Milojevića je vezala tri pobede, s gol razlikom 9:1, pa tako s mnogo motiva i dobrom raspoloženju ulaze u meč sa aktulenim šampionom Srbije.