(VIDEO) HET-TRIK ŠKULETIĆA U SUBOTICI: Partizan pobegao Zvezdi na 4 boda

Crno-beli nadigrali i Spartak

Partizan je trenutno prvi na tabeli Superlige Srbije sa 31 bodom, dok je Zvezda druga sa 27

SUBOTICA - Fudbaleri Partizana pobedili su Spartak u Subotici 3:0 (1:0) u meču 12. kola Superlige Srbije.Sva tri gola za crno-bele postigao je Petar Škuletić u 33, 80. i 81. minutu. Napadač Partizana je trenutno izbio na prvo mesto na listi strelaca u domaćem šampionatu sa 11 golova. Spartak je meč završio sa igračem manje, pošto je u 71. minutu isključen Milošević.Partizan je prvi na tabeli sa 31 bodom, dok je Crvena zvezda druga sa 27. Spartak je osmi sa 16. Partizan će u narednom kolu, 22. novembra na svom terenu dočekati Napredak. Kapiten Partizana Saša Ilić odigrao je 700. utakmicu za Partizan i tako postao tek drugi igrač crno-belih kome je to pošlo za rukom. Ispred njega jedino je legenardni Momčilo Vukotić sa 791 utakmicom. Spartak je imao prvu šansu na meču. Torbica je u 10. minutu iskoristio grešku Markovića, koji je želeo da dodao do Lazara Ćirkovića, uzeo loptu i šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla pored gola. Crno-beli su zapretili 10 minuta kasnije preko Škuletića i Lazovića. Spartak je u 25. minutu mogao da povede, kada je Mrkela pobegao Ćirkoviću i stigao pred gol, ali je Lukač dobro izašao i odbranio ramenom. Partizan je poveo u 33. minutu. Radović nije uspeo da izbije loptu, do nje je došao Škuletić, izdržao duel sa igračem Spartaka, izašao pred golmana i lako postigao gol.Partizan je do novog gola mogao u 62. minutu, posle kombinacije Lazovića, Škuletića i Ilića, Ninković je sa oko 10 metara šutirao pored gola. Lazović je pet minuta kasnije, posle dodavanja Škuletića, šutirao iskosa sa leve strane, ali je golman Spartaka izbacio loptu u korner. Lazović je ponovo bio u šansi, posle kornera Živkovića, ali je loše zahvatio loptu glavom. U 76. minutu Spartak je ostao sa desetoricom igrača, pošto je Milošević posle oštrog starta nad Živkovićen dobio drugi žuti karton. Partizan je duplirao prednost u 80. minutu posle greške Kovačevića. On je sa gol linije vratio loptu u šesnaesterac, ona je došla do Škuletića, koji je sa 15-ak metara poslao u mrežu. Škuletić je minut kasnije postavio konačan rezultat, posle dodavanja Lazovića sa leve strane.TOK UTAKMICE

14:53 (90+3) - Kraj utakmicePartizan je pobedio 3:0, a sva tri gola za crno-bele postigao je Škuletić

14:50 (90) - Utakmica je produžena za 3 minuta14:41 (81) - Het-trik Škuletića za 3:0!GOLLL!!! Partizan vodi 3:0. U strelce se ponovo upisao Škuletić. On je zatresao mrežu Spartaka posle dobre akcije celog tima Partizana. Ovo je bio 11. gol Škuletića u Superligi Srbije ove sezone

14:40 (80) - Partizan vodi 2:0!GOLLL!!! Partizan vodi 2:0. Ponovo se u listu strelaca upisao Škuletić. On je jednu odbijenu loptu smestio u mrežu domaćeg tima.
14:36 (76) - Spartak ostao sa fudbalerom manje
Fudbaleri Spartaka ostaju sa igračem manje. Milošević je dobio drugi žuti karton posle grubog prekršaja nad Živkovićem

14:31 (71) - Lazović se ponovo obrukaoKakva šansa za Partizan. Nova prilika za Lazovića, koji je posle kornera bio sam na drugoj stativi, ali je posle šuta glavom lopta otišla iznad prečke. Svi igrači Partizana su se uhvatili za glavu14:26 (66) - Nova prilika za crno-beleDanko Lazović u novoj prilici za Partizan. On je iskosa sa oko 10 metara šutirao pored gola

14:22 (62) - Kakva šansa za PartizanVelika prilika za crno-bele. Ninković je sa oko 10 metara šutirao pored gola14:14 (54) - Ofanziva SpartakaFudbaleri Spartaka otvorili su se na startu drugog poluvremena. Domaći fudbaleri su krenuli na sve ili ništa i imaju ofanzivu.14:05 (46) - Počelo je drugo poluvreme13:46 (45+1) - Kraj prvog poluvremena. Partizan vodi 1:013:42 (42) - Opasna kontra SpartakaOpasna kontra domaćeg tima. Međutim, Lukač je dobro intervenisao i zaustavio napad Spartaka13:37 (37) - Kakva šansa za PartizanDobra prilika za Partizan. Posle odličnog prodora sa desne strane Lazović je zakasnio da ubaci loptu u mrežu13:33 (33) GOLLLL!!! Škuletić doveo Partizan u vođstvoŠkuletić je dobio loptu u kaznenom prostoru Spartaka, a onda je izdržao duel sa protivničkim igračem i poslao je loptu u mrežu

13:25 (25) - Velika šansa za SpartakVelika prilika za Spartak. Mrkela je sam izašao ispred golmana Partizana, ali je Lukač ramenom zaustavio njegov udarac13:18 (18) - Prva ozbiljnija akcija PartizanaPrva dobra akcija crno-belih. Ilić izbacuje Škuletića po levoj strani, koji centrira u kazneni prostor Spartaka, ali odbrani domaćih izbacuje loptu u korner ispred Lazovića13:10 (10) - Spartak ima prvu šansu na mečuDomaći fudbaleri imaju prvu šansu na utakmici. Torbica je dobro prošao po levoj strani posle greške odbrane Partizana, a iskosa je šutirao pored gola Lukača13:08 (8) - Čvrsta igra na obe straneOba tima ušla su čvrsto u meč. Partizan ima blagu inicijativu u prvim minuta igre. Teren je izuzetno loš za igru, a domaći vrebaju iz kontri

13:00 (1) - Utakmica je počelaTOK UTAKMICESpartak: Janošević, Plavšić, Kovačević, Torbica, Milošević, Milić, Antonić, Maksimović, Farkaš, Radović, Mrkela.Partizan: Lukač, B. Ilić, Ćirković, Stanković, Petrović, Marković, Drinčić, S. Ilić, Ninković, Lazović, Škuletić.

Lider Partizan posle meča sa Bešiktašom u Istanbulu ide pravo na sever Bačke, gde ih očekuje ove sezone veoma dobri Spartak. Tradicija je na strani crno-belih, pošto su prethodnih godina uglavnom lako osvajali bodove, ali baš kao i u poraz protiv Jagodine, umor i emotivno pražnjenje mogli bi da učine svoje. Upravo zato je trener Marko Nikolić odmarao neke važne igrače u Istanbulu i sigurno je da će u ekipi protiv Spartaka biti bar tri-četiri nova igrača.