(VIDEO) PARTIZAN ISKORISTIO KIKS ZVEZDE: Crno-beli zimuju na plus 6!

Borac pao u Humskoj

Partizan je u 15. kolu Superlige Srbije na svom terenu pregazio Borac sa 5:1

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Borca rezultatom 5:1 (1:1) u meču 15. kola Superlige Srbije.Gosti su poveli golom Đokovića u 19. minutu, a u listu strelaca za Partizan upisali su se Volkov u 42, Škuletić u 65. i 90, Živković u 67. i Ilić u 88. minutu. Partizan je jesenji deo sezone završio na prvom mestu na tabeli sa 38 bodova, dok je drugoplasirana Crvena zvezda sakupila 32. Borac je na 14. mestu sa 13 bodova.Ekipu Partizana u četvrtak očekuje meč poslednjeg, 6. kola u Ligi Evrope protiv Asterasa u Beogradu.Prolećni deo sezone u Superligi počinje 21. februara, a crno-beli će na svom terenu igrati sa Voždovcem.

Borac je poveo u 19. minutu golom Đokovića. Posle kornera s leve strane šutirao je Mašović, ali je loptu posle njegovog udarca glavom sa gol linije izbacio Petrović. Lopta se odbila do Đokovića koji je lako savladao Lukača. Partizan je već u sledećem napadu mogao da izjednači kada je Škuletić izašao sam ispred Petrića, ali je golman Borca odlično odbranio. Crno-beli su izjednačili u 42. minutu. Grbić je odlično prošao po desnoj strani, oslobodio se dvojice igrača Borca i ubacio loptu do Volkova, koji je neometano sa dva metra poslao u mrežu. Prvo poluvreme je završeno, 1:1.

Partizan i Borac su dobro otvorili drugo poluvreme. Škuletić je u 65. minutu uspeo da zatrese mrežu gostiju. On je posle duplog pasa sa Lazovićem, izašao sam ispred golmana Borca i lako ga savladao. Volkov je u 67. minutu prošao po levoj strani i ubacio loptu na drugu stativu gde je bio Živković, kojem nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu za 3:1. Na 4:1 povisio je u 88. minutu kapiten Saša Ilić na asistenciju Grbića, a konačan rezultat postavio je Škuletić svojim drugom golom u 90. minutu.

TOK UTAKMICE

16:53 (90+3) - Kraj utakmicePartizan je pobedio 5:1

16:50 (90) - Škuletić ponovo strelac za crno-bele!5:1 za Partizan. U listu strelaca se ponovo upisuje Škuletić

16:48 (88) - Gol Ilića za 4:1!Novi gol za crno-bele. U listu strelaca upisao se i kapiten Saša Ilić. Kojić je prosledio loptu do Ilića, koji je iskusno sa oko 15 metara pogodio mrežu Petrića.

16:42 (82) - Dobar pokušaj Drinčića iz slobodnjakaDrinčić izvodi slobodan udarac sa skoro 30 metara, ali golman Borca dobro brani16:36 (76) - Velika šansa za BoracNova prilika za Borac. Đerić je sa oko 16 metara šutirao, ali je njegov udarac završio tik iznad prečke16:27 (67) - Novi gol za crno-belePartizan vodi 3:1. Živković je dobio loptu od Volkova, a onda je smestio u mrežu gostiju.

16:25 (65) - Partizan vodi 2:1!GOLLL!!! Partizan vodi 2:1! Škuletić se iskupio za prethodne promašaje i postigao gol. On je posle dobrog pasa Lazovića izašao sam ispred golman gostiju i smestio je u mrežu

16:20 (60) - Škuletić ponovo promašuje 16:17 (57) - Nova prilika za crno-bele

16:14 (54) - Škuletić promašio nemoguće

16:12 (52) - Kakva prilika za BoracVelika šansa za goste. Stojanović je bio sam ispred golmana Partizana, ali je oklevao i lopta je otišla u nepovrat

16:11 (51) - Šansa za crno-beleŠkuletić i Ilić nisu uspeli da savladaju golmana Borca Petrića

16:05 (46) - Počelo je drugo poluvreme

15:46 (45+1) - Kraj prvog poluvremenaPartizan i Borac posle prvih 45 minuta igraju 1:1

15:42 (42) - Volkov je doneo izjednačenje PartizanuGOLLL!!! 1:1. U listu strelaca se upisao Volkov. Grbić je ušao u kazneni prostor gostiju i asistirao Volkovu, kome nije bilo teško da sam samo nekoliko metara smesti loptu u mrežu.

15:35 (35) - Nova velika prilika za BoracGosti nastavljaju sa napadima. Nova velika prilika za Čačane. Stojanović sam ispred Lukača, a sa 16 metara šutira pored gola

15:29 (29) - Borac nastavio sa napadima, šansa za BožićaBorac je nastavio sa napadima posle vodećeg gola. Božić šutira sa oko 30 metara, a Lukač krajnjim naporom loptu izbacuje u korner

15:21 (21) - Kakav promašaj Škuletića!Velika prilika za Partizan da izjednači. Škuletić je izašao sam ispred Petrića, ali je golman Borca odlično intervenisao

15:19 (19) - Borac vodi 1:0!Fudbaleri Borca stižu vođstvo od 1:0. Gosti su izveli korner, a jedan igrač Borca je šutirao ka golu Partizana, ali je na gol liniji odlično intervenisao Petrović. Međutim, lopta se odbila do Đokovića koji je zatresao mrežu Lukača

15:13 (13) - Petrović šutira glavom preko prečkeNova prilika za crno-bele. Drinčić nabacuje iz kornera, a Petrović šutira glavom iznad prečke

15:07 (7) - Partizan ima prvu šansu na mečuPrva šansa na utakmici za crno-bele. Lazović šutira iz mrtvog ugla, ali lopta odlazi pored gola15:00 (1) - Utakmica je počela