(VIDEO) TRAGEDIJA NA ENFILDU: Liverpul ispao iz LŠ, Marković isključen

Redsi nastavljaju takmičenje u Ligi Evrope

Liverpul nije uspeo da pobedi Bazel i da se plasira u osminu finala Lige šampiona
1 / 11 Foto: Reuters

Fudbaleri Atletika, Juventusa, Reala, Bazela, Monaka, Leverkuzena, Borusije (D) i Arsenala plasirali su se u osminu finala Lige šampiona.U 1/16 finala Lige Evrope igraće Liverpul, Olimpijakos, Zenit i Anderleht.Najveće iznenađenje u večerašnjim mečevima 6. kola Lige šampiona napravio je Bazel koji je igrao nerešeno sa Liverpulom 1:1 u poslednjem. Englezima je za plasman u osminu finala LŠ bila potrebna pobeda. Gosti su poveli preko Fraja u 25. minutu, a izjednačio je Džerard u 81. Liverpul je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je neopravdano isključen srpski reprezentativac Lazar Marković u 60. minutu.

Real je pobedio Ludogorec 4:0. Ovo je bila 19. uzastopna pobeda Reala čime su Madriđani rekord Barselone od pre nekoliko godina od 18 trijumfa. Tabela: Real 18, Bazel 7, Liverpul 5, Ludogorec 4

U grupi A Juventus i Atletiko igrali su 0:0, dok je Olimpijakos pobedio Malme 4:2. Tabela: Atletiko 13, Juventus 10, Olimpijakos 9, Malme 3.

Monako je u grupi C bio bolji od Zenita 2:0, dok su Benfika i Leverkuzen igrali bez golova. Tabela: Monako 11, Leverkuzen 10, Zenit 7, Benfika 5.

Borusija (D) i Anderleht igrali su 1:1 u grupi D. Domaći su poveli golom Imobilea u 58, a izjednačio je Aleksandar Mitrović u 84. minutu. Arsenal je u drugom meču grupe D bio bolji od Galatasaraj 4:1. Tabela: Dortmund 13, Arsenal 13, Anderleht 6, Galatasaraj 1.

Rezultati i tabele:Grupa AJuventus - Atletiko 0:0Olimpijakos - Malme 4:2 (1:0)(Fuster 22, Domingez 63, Mitroglu 87, Afelaj 90 - Kron 59, Rozenberg 81)Tabela: Atletiko 13, Juventus 10, Olimpijakos 9, Malme 3Grupa BReal - Ludogorec 4:0 (2:0)(Ronaldo 20p, Bejl 30, Arbeloa 80, Medran 88)Liverpul - Bazel 1:1 (0:1)(Džerard 81 - Fraj 25)Tabela: Real 18, Bazel 7, Liverpul 5, Ludogorec 4Grupa CMonako - Zenit 2:0 (0:0)(Abdenour 63, Fabinjo 89)Benfika - Leverkuzen 0:0Tabela: Monako 11, Leverkuzen 10, Zenit 7, Benfika 5Grupa DBorusija (D) - Anderleht 1:1 (0:0)(Imobile 58 - Mitrović 84)Galatasaraj - Arsenal 1:4 (0:3)(Snajder 89 - Podolski 3, 90+2 Remzi 11, 29)Tabela: Dortmund 13, Arsenal 13, Anderleht 6, Galatasaraj 1.

TOK UTAKMICA22:35 (95) - Kraj utakmicaRezultati: Juventus - Atletiko 0:0, Olimpijakos - Malme 4:2, Real - Ludogorec 4:0, Liverpul - Bazel 1:1, Monako - Zenit 2:0, Benfika - Leverkuzen 0:0, Borusija (D) - Anderleht 1:1 i Galatasaraj - Arsenal 1:4.22:30 (90) - Olimpijakos vodi 4:2, a Monako 2:0Novi gol u Pireju. Olimpijakos vodi 4:2 protiv Malmea, a Monako je poveo 2:0 protiv Zenita. Arsenal je poveo 4:1 protiv Galatasaraja 22:28 (88) - Real vodi 4:0, a Olimpijakos je poveo 3:2 protiv MalmeaReal je poveo 4:0 protiv Ludogoreca. Olimpijakos vodi 3:2 protiv Malmea, a Galatasaraj je smanjio na 3:1 protiv Arsenala

22:24 (84) - Mitrović donosi izjednačenje Anderlehtu protiv Borusije 22:21 (81) - Džerard donosi izjednačenje LiverpuluLiverpul je uspeo da izjednači u 81. minutu preko Džerarda. Real je u istom minutu poveo 3:0 protiv Ludogoreca preko Arbeloe. U Pireju je 2:2. Strelac za Malme bio je Rozenberg

22:03 (63) - Olimpijakos ponovo vodiOlimpijakos ponovo vodi golom Domingeza u 63. minutu. U istom minutu i Monako je poveo protiv Zenita 22:00 (60) - Liverpul sa igračem manje, isključen MarkovićMarković je dobio crveni karton, jer je u skoku udario jednog igrača Bazela. Sudija Kujpers je Markoviću pokazao direktan crveni karton

21:58 (58) - Borusija vodi golom Imobilea, Malme izjednačio protiv OlimpijakosaBorusija je povela protiv Anderlehta. U strelce se upisao Imobile. Gol i u Pireju. Malme je izjednačio u Pireju

21:55 (55) - Nema promena rezultata u prvih 10 minuta drugih poluvremena

21:46 (46) - Počela su druga poluvremena21:31 (45+1) - Poluvremena na svih osam utakmica u LŠPoluvremena na svih osam utakmica. Rezultati: Benfika - Leverkuzen 0:0, Dortmund - Anderleht 0:0, Galatasaraj - Arsenal 0:3, Juventus - Atletiko 0:0, Liverpul - Bazel 0:1, Monako - Zenit 0:0, Olimpijakos - Malme 1:0, Real - Ludogorec 2:0.21:23 (38) - Real vodi 2:0 protiv LudogorecaBejl je u 38. minutu doveo Real u vođstvo od 2:0

21:14 (29) - Arsenal vodi 3:0 u Istanbulu Arsenal vodi 3:0 protiv Galatasaraja. U strelce se upisao Remzi

21:10 (25) - Šok na EnfilduŠok na Enfildu. Bazel vodi protiv Liverpula golom Fraja u 25. minutu

21:07 (22) - Poveo i Olimpijakos Olimpijakos vodi protiv Malme. Fuster se upisao u strelce u 22. minutu21:05 (20) - Real vodi 1:0, Ludogorec sa igračem manjeFudbaleri Reala poveli su 1:0 golom Ronalda sa penala. Ludogorec sa igračem manje, pošto je isključen Marselinjo 20:56 (11) - Arsenal vodi 2:0 protiv Galatasaraja 20:48 (3) - Arsenala vodi protiv GalatasarajaArsenal je poveo protiv Galatasaraja golom Podolskom u 3. minutu

20:45 (1) - Počele su utakmice poslednjeg, 6. kola LŠ u grupama A, B, C i D

20:30 - Sve spremno za početak utakmica

TOK UTAKMICA:Sastaju se:Grupa A:Juventus - AtletkoOlimpijakos - MalmeGrupa B:Real - LudogorecLiverpul - Bazel Grupa C:Monako - ZenitSporting - LeverkuzenGrupa D:Borusija (D) - AnderlehtGalatasaraj - Arsenal

MEČEVE MOŽETE UŽIVO PRATITI OVDE

Fudbaleri Juventusa i Atletiko Madrida sastaće se u u derbi utakmici poslednjeg, šestog kola Grupe A Lige šampiona, dok će u Pireju Olimpijakos dočekati Malme.

Atletiko Madrid je već osigurao plasman u narednu fazu takmičenja, dok Juventus teoretski još uvek nije. "Staroj dami" je za prolaz u narednu fazu takmičenja dovoljan remi, dok im je za prvo mestu u Grupi A potrebna pobeda sa dva gola razlike. "Jorgandžije" posle pet odigranih utakmica imaju 12 bodova i lideri su Grupe A, Juventus ih prati sa devet bodova, dok je Olimpijakos treći sa šest, a Malme je poslednji sa tri. Olimpijakosu je za prolaz u osminu finala Lige šampiona potrebna pobeda protiv Malmea i poraz Juventusa u Torinu od Atletika. S druge strane, švedski tim će izboriti plasman u Ligu Evrope ukoliko trijumfuje u Pireju.Grupa B donosi duele Liverpula i Bazela, kao i Reala i Ludogoreca. Liverpulu je potrebna pobeda za plasman u narednu fazu, dok je Bazelu dovoljan i remi. U drugom meču Grupe B sastaće se Real Madrid i Ludogorec, koji bi samo čudom mogao da izbori plasman u Ligu Evrope. Real u dosadašnjem toku LŠ ima maksimalan učinak, pa bi bilo kakav drugačiji ishod u meču s Ludogorecem bio iznenađenje.

U Grupi C, Monako i Zenit će u direktnom okršaju odlučiti ko će u osminu finala. Monako, koji je u prethodnom kolu iznenađujuće u gostima savladao Bajer iz Leverkuzena, pred svojim navijačima imaće priliku da izbori plasman u osminu finala. S druge strane, Zenitu je potrebna pobeda kako bi se našli u narednoj fazi takmičenja. U drugom meču Grupe C sastaće se Benfika i Bajer Leverkuzen. Portugalska ekipa nema šanse za plasman u dalju fazu takmičenja, dok je Bajer već obezbedio osminu finala, a za prvo mesto u grupi biće im potrebna pobeda, ili ukoliko odigraju nerešeno a Monako ne pobedi Zenit.Fudbaleri Borusije Dortmund dočekaće Anderleht na svom stadionu, dok će Arsenal u Istanbulu gostovati kod Galatasaraja, u Grupi D. Borusija i Arsenal su već izborili plasman u osminu finala, ali je ostalo da se razreši ko će kao prvoplasirani, odnosno drugoplasirani u narednu fazu takmičenja. Borusija uoči šestog kola ima 12 bodova, dva više od Arsenala, Anderleht je treći sa pet, dok Galatasaraj ima samo bod.Sve utakmice se igraju od 20.45.