(VIDEO) ĐURĐIĆ NEMOĆAN PROTIV BAJERNA: Bavarci četvorkom počistili Auzburg, novi poraz Dortmunda

Bundes liga

Fudbaleri Bajerna savladali su u Augsburgu istoimeni domaći tim sa 4:0, dok je, Borusija Dortmund poražena na gostovanju u berlinskoj Herti (1:0), u utakmicama 15. kola nemačke Bundes lige.

Aktuelni šampion je u prvom poluvremenu imao ozbiljniji posao sa ekipom najprijatnijeg iznenađenja sezone. U nastavku su Bavarci zaigrali angažovanije i u roku od deset minuta napunili mrežu protivnika.

Srpski napadač u timu Augsburga Nikola Đurđić bio je starter, a zamenjen je u 64. minutu.

Borusija Dortmund nastavila je sa lošim partijama u nacionalnom prvenstvu. Ekipa trenera Jirgena Klopa obezbedila je plasman u nokaut fazu Lige šampiona, ali je pretrpela već deveti bundesligaški poraz i ostala pri dnu tabele.

Neven Subotić je za goste igrao do 83. minuta, dok Miloš Jojić nije bio u kombinaciji za sastav.

Gojko Kačar presedeo je na klupi remi Hamburgera u Frajburgu (0:0), najuzbudljivije bilo je u Bremenu, gde su domaći Verder i Hanover podelili bodove (3:3), a iznenađenje je priredio Keln savladavši u gostima Šalke (2:1).

Rezultati:

Augsburg - Bajern Minhen 0:4 (Benatija 58, Roben 59, 71, Levandovski 68)Herta - Borusija - Dortmund 1:0 (Šiber 40)Frajburg - Hamburger 0:0Šalke - Keln 1:2 (Sane 85 - Ujah 46, Leman 67. penal)

Verder - Hanover 3:3 (Junuzović 36, Lorencen 55, Zelke 88 - Štindl 12, Joselu 62, Kijotake 64)