(VIDEO): MATA POGAĐA IZ OFSAJDA: Pogledajte golove Junajteda u pobedi nad Liverpulom

Derbi Premijer lige

Sudije nisu uočile da je kod drugog gola pre Španca, koji je bio najbliži golu rivala loptom igrao Holanđanin

Fudbaleri Mančester Junajteda i Liverpula su u 16. kolu engleske Premijer lige igrali jedan od najvećih derbija na svetu, a domaćin je slavio sa 3:0

Već posle prvih 45. minuta koje je domaći tim rešio u svoju korist, postigavši dva gola, jasno je bilo da će i po završetku meča biti mnogo polemike i priča na račun sudija. Drugi gol koji je u 40. minutu na asistenciju Robina Van Persija postigao Huan Mata neregularan, jer je pre Španca koji je bio u ofsajdu loptom igrao Holanđanin. Sudije nisu reagovale, verovatno zato šro u prvom trenutku nije uočeno da je loptu ka Mati uputio Van Persi.

Junajted je poveo posle 12. minuta igre, a gol je postigao Vejn Runi.

U 69. minutu meča u igru je ušao i srpski fudbaler Lazar Marković, a dva minuta kasnije posle nove greške odbrane Liverpula Van Persi je povisio na 3:0.

Posle ovog meča junajted ima 31 bod, čak 10 više od Liverpula, koji bi po okončanju kola, mogao da padne u donji deo tabele.