(VIDEO) NAJLUĐI NAVIJAČ U ISTORIJI FUDBALA: Ukrao belu tačku sa terena tokom utakmice

Slavio pobedu svog tima pre kraja meča

Međutim, jedan od navijača Fortune je došao do šesnaesterca svog tima, iščupao busen trave gde je bila bela tačka i otišao sa terena sa plenom u rukama

DIZELDORF - Navijač Fortune iz Dizeldorfa u maju 2012. godine upao je na teren i ukrao busen trave na kojem je bila tačka tokom revanš utakmice sa Hertom za plasman u Bundesligu.Fortuna je u prvom meču pobedila 2:1, a u revanšu u 85. minutu gosti su stigli do izjednačenja i 2:2. Hertu je delio samo gol od ostanka u Bundesligi, ali su onda na teren uleteli navijači Fortune. Navijači Fortune počeli su da slave plasman u Bundesligu, iako utakmica nije bila završena. Glavni sudija Volfgang Štark je odlučio da prekine utakmicu.Igrači oba tima su se povukli u svlačionicu, dok je obezbeđenje uz asistenciju policije pokušalo da vrati navijače na tribine. Međutim, jedan od navijača Fortune je došao do šesnaesterca svog tima, iščupao busen trave gde je bila bela tačka i otišao sa terena sa plenom u rukama.Utakmica je nastavljena 20 minuta, a završena je 2:2, što je donelo Fortuni plasman u Bundesligu.Navijač koji je ukrao travu sa terena prošao je bez kakve, a ovaj incident potresao je fudbalske i političke krugove u Nemačkoj. Ostalo je zabeleženo da je ovo bio jedan od najbizarnijih trenutaka u istoriji fudbala.