STARA DAMA NEUMOLJIVA: Juventus pobedio Milan u velikom derbiju

Tevesova majstorija

Juventus je ostvario 16. prvenstvenu pobedu, prvi je na tabeli "kalča" sa 53 boda i ima 10 bodova više, ali i utakmicu više od drugoplasirane Rome. Milan zauzima 10. mesto na tabeli sa 29 bodova

BEOGRAD - Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras na svom terenu u Torinu Milan sa 3:1, u utakmici 21. kola italijanskog prvenstva i nastavili niz od 13 mečeva bez poraza u ligi.

Vodeći u šampionatu Juventus poveo je u 14. minutu golom Karlosa Tevesa, koji je izbegao ofsajd zamku i posle dodavanja Alvara Morate zatrsao mrežu "roso-nera". To je 14. gol Tevesa u ligi ove sezone.

Crno-beli su nakon toga nastavili da napadaju, ali je Milan iskoristio njihovu slabu realizaciju i izjednačio u 28. minutu. Alesi Čerči je izveo korner, a loptu je glavom zahvatio Luka Antoneli i poslao je u mrežu.

Tri minuta kasnije aktuelni šampion Italije ponovo je poveo. Andrea Pirlo je centrirao u šesnaesterac, loptu je glavom zahvatio Teves i spustio na šest metara, a do nje je došao Leonardo Bonući i pogodio mrežu.

Nakon toga nije bilo većih prilika, sve do 65. minuta kada je postavljen konačan rezultat. Klaudio Markizio šutirao je sa ivice šesnaesterca, lopta je udarila u stativu i odbila se do Alvara Morate kome nije bilo teško da postigne gol.

Juventus je sa klupe predvodio Masimilijano Alegri, bivši trener Milana, a trener "roso-nera" je Filipo Inzagi, bivši napadač torinskih crno-belih.