Barselona savladala Atletik, sedam golova u Bilbau

Primera

Barselona sada ima 53 boda, jedan manje od vodećeg Reala, a tri više od trećeplasiranog Atletiko Madrida

BILBAO - Fudbaleri Barselone iskoristili su debakl Reala u 22. kolu Primere i večerašnjom pobedom nad Atletik Bilbaom prišli madridskom klubu na bod zaostatka.

Real je u subotu deklasiran u gradskom derbiju Madrida od aktuelnog šampiona Atletika, dok je Barselona dan kasnije bila ubedljiva u Bilbau i domaćina savladala sa 5:2.

Barselona je na poluvremenu vodila 2:0 golovima Lionela Mesija i Luisa Suaresa, a Mikel Riko je smanjio zaostatak Atletika u 60. minutu.

Ipak, Oskar De Markos je dva minuta kasnije postigao autogol, a Nejmar u 62. ponovo doneo ubedljivu prednost Barseloni.

Dva minuta nakon Nejmarovog gola, Iker Munain je smanjio na 4:2, a potom je Pedro Rodriges u 86. postavio konačan rezultat i doneo ubedljivu pobedu katalonskom timu.