(VIDEO) MESI, ŠTA TI BI: Da li je ovo najveći promašaj u karijeri zvezde Barselone?

Ovo je za pamćenje

Udarac Argentinca sa bele tačke zaustavio Hart, a u nastavku Mesi nije pogodio ni prazan gol

Mogla je Barselona da ponese 3:1 sa Etihada.

Mogla je, ali nije, jer je Lionel Mesi promašio penal, pa još bolju šansu od penala. I sve to u 94. minutu. Zato su Katalonci savladali Mančester siti "samo" sa 2:1.Mesi je izabrao da puca penal u golmanov levi ugao, isti onaj koji je izabrao Džo Hart da se baci. Čuvar mreže "građana" je odbio loptu na peterac, Argentinac se bacio na nju... Trebalo je samo glavom da je ćušne u praznu mrežu. Ali ni to nije pogodio! Ala se obrukao zvanično drugi najbolji fudbaler sveta.Nedavno je trener Barselone Luis Enrike izjavio da Mesi ostaje prvi penaldžija ekipe, iako je u poslednje vreme promašivao jedanaesterce i iako je Nejmar preuzeo tu ulogu na utakmici Kupa kralja protiv Viljareala. Luis Enrike bi sada morao ozbiljno da se zamisli ko će biti izvođač sledećeg penala kada bude važnije nego na Etihadu gde je pobeda već bila obezbeđena.