(VIDEO) RONALDO REKORDER: Real kroz dramu do četvrtfinala Lige šampiona

Revanši osmine finala

Šalke pobedio u Madridu 4:3, ali mu nedostajao jedan gol za senzaciju i plasman među osam najboljih. Porto deklasirao Bazel - 4:0

Aktuelni prvak Evrope Real Madrid kroz dramu je stigao do četvrtfinala Lige šampiona pošto je u revanšu kao domaćin izgubio od Šalkea - 3:4 (2:2). Drame nije bilo u Portu, gde je domaćin deklasirao Bazel 4:0 (1:0).

Real je na revanš u Madrid iz Gelzenkirhena poneo veliki kapital (2:0), ali je na kraju strepeo da prolaz dalje. Na kraju, Iker Kasilkas ga je spasio senzacionalnog ispadanja. Iskusni golman dva puta je sjajno intervenisao u poslednjih nekoliko minuta. Da je bilo 3:5, dalje bi prošao nemački predstavnik.

Tako je Kasiljas izrastao u junaka i u senku bacio novog rekordera po broju golova u evrokupovima, Kristijana Ronalda. Portugalac je dva puta zatresao mrežu Šalkea i na svoj konto upisao 77. i 78. pogodak u kontinentalnim klupskim takmičenjima, ostavivši na večnoj listi strelaca iza sebe Lionela Mesija i Raula, koji su dali po 76.

Domaći navijači su na tribinama Santjago Bernabeua od starta meča bili spremni za slavlje. Ko je mogao da očekuje da će Šalke, koga je isti ovaj Real rasturio prošle godine u istoj fazi takmičenja, baš kao i u prvom meču ove sezone, biti tako opasan rival?! Međutim, igrači trenera Roberta Di Matea su od početka krenuli hrabro, jurnuli su ka golu Reala i dva puta sticali prednost, preko Fuksa i Huntelara, ali je Ronaldo oba puta (i to oba puta glavom) uspeo da izjednači. Nerešenim rezultatom se otišlo na odmor, a posle samo osam minuta u nastavku Benzema je konačno doveo šampiona Evrope u vođstvo.

Tada je svima izgledalo da čudo ne može da se dogodi.

Ipak, gostujući igrači nisu tako mislili. Sane je izjednačio, a kada je u 84. minutu Huntelar svojim drugim golom (pored toga u prvom poluvremenu pogodio i prečku) treći put doveo Šalke u vođstvo, na Santjago Bernabeuu je nastala panika. I da ne beše Kasiljasa da zaustavi udarce Sane u 87. i Hevedesa u 90. minutu, verovatno bi se desila senzacija svetskih razmera.

Real je prethodno primio tri gola na svom stadionu u Ligi šampiona 21. oktobra 2009, od Milana. Sada je primio čak četiri, ali ipak prošao dalje. U klubu će sada morati da priznaju da je ekipa u krizi, što negiraju danima, iako je tim Karla Anćelotija doživeo dva vezana kiksa u prvenstvu. Barselona ih je prestigla na vrhu tabele, a "El Klasiko" se igra za deset dana...

S druge strane, Šalkeu, za koji je svih 90 minuta odigrao srpski internacionalac Matija Nastasić, ostaje slaba uteha što je na megdan aktuelnom šampionu Evrope izašao spuštenog garda.

Na stadionu Dragao u Portu nije bilo nikakve dileme. Domaćin je još u prvih 90 minuta u Bazelu pokazao da je znatno bolji iako nije pobeio (1:1). Još jedan dokaz da zaslužuje da se nađe u četvrtfinalu mnogo pre švajcarskog prvaka ponudio je u utorak uveče deklasiravši ga - 4:0 (1:0).

Brahimi; Erera, Kazemiro i Abubakar su bili strelci za "zmajeve" i svi su mrežu Bazela pogodili udarcima sa distance, odnosno van šesnaesterca. Ako bi trebalo birati najlepši, onda bi to bio Kazemirov. Igrač Real Madrida, koji za Porto na pozajmici, pogodio je metu iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara.

Senku na trijumf Porta bacila je povreda kapitena Danila i strelca gola u Bazelu (iz penala). On se sudario sa svojim saigračem, golmanom Fabijanom, čak pao u nesvest, pa je odnešen sa terena već posle 20-ak minuta igre.

Bazel je meč završio sa desetoricom pošto je u 91. minutu drugi žuti karton dobio Samjuel.

Žreb parova četvrtfinala Lige šampiona biće obavljen 20. marta.

TOK MEČEVA:

90. minut - Još jedna intervencija Kasiljasa! Opet spašava kralja!

87. minut - Kasiljas spašava Real, odbranio je dobar šut Sanea;

85. minut - 3:4 u Madridu! Huntelar svojim drugim golom vraća nadu Šalkeu, kome za prolaz dalje treba još jedan gol;

76. minut - Katastrofa Bazela, Abubakar je dao četvrti gol za Porto - 4:0. I kao i prethodna tri, i ovaj je postignut šutem van šesanesterca;

65. minut - Prilika za Real. Arbeloa je šutirao, a mladi golman Velenrojter sjajno intervenisao;

56. minut - Sada je 3:0 za Porto! Gol je dao Kazemiro. Ponovo je Porto dao fanstastičan gol iz daljine. Igrač Reala na pozajmici u Portu pogodio je iz slobodnjaka sa skoro 340 metara;

60. minut - Šalke je u prvih sat vremena igre na Bernabeuu uputio devet udaraca ka golu Kasiljasa, dok je Real šutirao šest puta;

58. minut - Dvostruka izmena u Realu, izašli su Koentrao i Kedira, a na teren su istrčali Marselo i Modrić. Hrvatu je ovo prvi meč posle duge pauze zbor povrede;

57. minut - Real - Šalke 3:3! Ludilo u Madridu se nastavlja. Četiri minuta je trajalo vođstvo "kraljeva", a onda je izjednačio Sane, koji je u igru ušao u prvom poluvremenu umesto povređenog Čupo-Motinga;

53. minut - Real vodi 3:2! Posle dva gola Ronalda, u strelce se upisao i Benzema. Francuz je odigrao dupli pas sa Koentraoom, prošetao se kroz kazneni prostor gostiju i poentirao;

47. minut - Porto vodi 2:0! Samo dva minuta posle povratka iz svlačionica trebalo je Portu da duplira prednost, strelac je bio Ererea. Još jedan prelep gol sa distance;

RONALDO JE OBORIO REKORD EVROKUPOVA, U KOJIMA JE POSTIGAO 78 GOLOVA! Za Real Madrid je dao 60 golova na 59 utakmica, uz 21 asistenciju! Ostavio je iza sebe Mesija i Raula, koji su dali po 76.

45+1. minut - Real je i drugi put anulirao prednost Šalke, opet je to učinio Ronaldo, i to ponovo glavom. Portugalac je nadmudrio dvojicu protivničkih defanzivaca, ostao sam na "drugoj stativi" i sjajan centaršut sa leve strane svog zemljaka Fabija Koentraoa pretvorio u novo izjednačenje;

40. minut - Šalke opet vodi 2:1. Huntelar je samo minut posle pogođene prečke, pogodio i cilj. Golman Reala Kasiljas je zaustavio šut Mejera, ali je Holanđanin natrčao na odbijenu loptu i zakucao je u mrežu;

39. minut - Šansa za Šalke - Huntelar je pogodio prečku strašnim udarcem sa 18 metara;

29. minut - I u Šalkeu prinudna izmena. Povredio se Čupo-Moting, a njegovo mesto na terenu zauzeo je Sane;

25. minut - Real je izjednačio. Kratko je trajala radost igrača i navijača Šalkea, jer samo pet minuta trajalo njihovo vođstvo. Posle kornera koji je izveo Kros, Ronaldo je skočio i glavom precizno ciljao - 1:1;

22. minut - Prinudna izmena u Portu. Posled sudara sa svojim saigračem, golmanom Fabijanom, Danilo je ostao u nesvesti, morao je da napusti igru, a ušao je Indi Martins;

20. minut - Šalke vodi u Madridu. Fuks je šokirao Santjago Bernabeu posle centaršuta Barnete sa levog krila;

14. minut - Porto vodi 1:0! Strelac Jasin Brahimi u 14. minutu. Sjano je izveo slobodan udarac sa 17 metara. Pogledajte

10. minut - prva šansa večeras, i to za Šalke. Majer je proigrao Čupp-Motinga, koji je sa ivice Realnovog šesnaesterca pucao preko gola;

U timu Šalkea je i srpski internacionalac Matija Nastasić, koji će, kao i u prvoj utakmici, voditi direktnu borbu sa Ronaldom i saigračima.

REAL MADRID: Kasiljas, Arbeloa, Varan, Pepe, Koentrao, Kedira, Isko, Kros, Ronaldo, Bejl, Benzema.

ŠALKE: Velenrojter, Hovedes, Matip, Nastasić, Hoger, Nojšteter, Fuhs, Barneta, Mejer, Čupo-Moting, Huntelar.

Gosti na Santgao Bernabeuu imaju podršku svojih navijača, koji su ranije tokom dana divljali po Madridu.

U duelu Porta i Bazela nema srpskih predstavnika, ali u sastavu domaćina je bivši igrač Crvene zvezde, Brazilac Evandro.

PORTO: Fabiano, Majkon, Danilo, Markano, Aleks Sandro, Evandro, Kazemiro, Erera, Teljo, Abubakar, Braimi.

BAZEL: Valčik, Džaka, Šar, Samjuel, Safari, Fabijan Frej, Elneni, Derlis Gonzalez, Gurfi, Gaši, Štreler.

Navijači Porta istakli su transparent na kome piše: "Porto je uvek spreman".