(VIDEO) OPET SKANDAL U GRČKOJ: Navijači AEK-a uleteli na teren i prekinuli meč sa Olimpijakosom

Huligani ne miruju

Fanovi AEK-a uleteli na teren posle gola Olimpijakosa u 89. minutu

Revanš meč četvrtfinala Kupa Grčke između AEK-a i Olimpijakosa prekinuta je u 90. minutu posle upada domaćih navijača na teren.

Prvi meč u Pireju završen je rezultatom 1:1. U revanšu nije bilo golova do 89. minuta kada je Argentinac iz Olimpijakosa Franko Hara doveo svoj tim u vođstvo. To je bio znak za navijače AEK-a da počnu da prave incidente.

Veliki broj pristalica "žuto - crnih" pohrlio je na teren, putem iza gola, a meč je momentalno prekinut. Zbunjeni fudbaleri stajali su posmatrajući navijače, koji su trčali po ternu i prilazili im.

S obzirom na to da nije bilo uslova da se utakmica privede kraju, igrači su napustili teren na koji se nisu vraćali.

Ovo je samo jedan u nizu skandala na grčkim fudbalskim stadionima. Podsetimo, Vlada te zemlje je nedavno bila suspendovala prvenstvo zbog nereda na velikom derbiju Panatinaikos - Olimpijakos.

Inače, Olimpijakos je u utorak, proslavio 90. rođendan, a njegovi navijači su priredili spektakl u Pireju.