(VIDEO) FER-PLEJ ŽIVI U TURSKOJ: Dali gol, pa pustili protivnički tim da izjednači

Svaka čast

Fudbaler Kasimpaše doveo svoj tim u vođstvo iako je većina igrača Konje stala, pa je trener Šota Arveladze naredio svom timu da momentalno pusti domaćina da izjednači

Fudbaleri turskog kluba Kasimpaša postigli su gol na gostovanju Konjisport, ali s obzirom na to da je jedan domaći igrač tada ležao, gosti su pustili protivnika da odmah izjednači.

Fer-plej i dalje živi.

Fudbaler Kasimpaše Donk lobovao je golmana Konje sa 20-ak metara u 19. minutu iako su domaći igrači prethodno stali očekujući da igra bude prekinuta kako bi se povređenom saigraču ukazala lekarska pomoć.

Odmah je reagovao trener Kasimpaše, čuveni Gruzijac Šota Arveladze, i naredio svojim izabranicima da puste domaćine da izjednače, što su oni i učinili. Gol je na svoj konto upisao Kabze, ušetavši se sa loptom u mrežu.

Ovo nije prvi ovakav slučaj u fudbalu, ali ipak treba pohvaliti postupak Arveladzea i njegovih igrača.

Dodajmo, da je Konja na kraju pobedila u meču 24. kola turske Superlige rezultatom 2:1. I drugi gol za domaćina dao je Kabze, u finišu prvog poluvremena iz penala.