(FOTO, VIDEO) KNEŽEVI IZBACILI TOBDŽIJE: Arsenal stao na korak od čuda

Monako u četvrtfinalu Lige šampiona

Tim Arsena Vengera pobedio 2:0 u Monaku, ali je ispao

Monako se plasirao u četvrtinale Lige šampiona iako je u utorak uveče u revanšu osmine finala poražen od Arsenala 0:2 na svom stadionu Luj Drugi.

"Tobdžije", predvođene menadžerom Arsenom Vengerom, inače nekadašnjim trenerom Monaka, došli su na revanš duboko uvereni da mogu da naprave čudo i posle 1:3 u prvom meču na Emiratima, ipak se nađu među osam najboljih ekipa u Evropi. I bili su nadomak čuda.

Arsenal je bio znatno bolji rival, a dominaciju je naplatio golovima Olivijea Žirua u 36. minutu i rezerviste Arona Remzija u 79. Dakle, imali su gosti vremena da postignu i treći gol, koji bi ih odveo dalje.

Imao je Žiru veliku priliku u 83. minutu, ali je nije iskoristio, ostalo je 0:2, pa se tim portugalskog stručnjaka Leonarda Žardima plasirao u narednu rundu.

Arsenal nije uspeo da prođe dalje posle 1:3 na svom stadionu. Taj podvig u elitnom takmičenju (Kup šampiona i Liga šampiona) načinio je samo Ajaks eliminisavši Benfiku u sezoni 1968/69, kada je u Lisabonu uzvratio istom merom, a u majstorici bio još ubedljiviji 3:0 (tada se igrala majstorica na neutralnom terenu).

Arsenalu je ovo peta sezona zaredom da je eliminisan u osmini finala!

Prošle nedelje su se u četvrtfinale plasirali Real Madrid, Porto, Pari Sen Žermen i Bajern

POČETNI SASTAVI

MONAKO: Subašić – Fabinjo, Valas, Abdenur, Kurzava – Mutinjo, Tulalan, Kondogbija, Dirar – Marsijal, Berbatov

ARSENAL: Ospina – Belerin, Mertezaker, Košćielni, Monreal – Kokelin, Kazorla – Velbek, Ozil, Sančez – Žiru

ATLETIKO MADRID: Moja; Huanfran, Himenez, Miranda, Gamez; Mario Suarez, Koke, Kani; Turan, Grizman, Mandžukić

BAJER LEVERKUZEN: Leno, Hilbert, Toprak, Spahić, Vendel; Kastro, Bender; Belarabi, Čalhanoglu, Son; Drmić

TOK MEČEVA:

produžeci u Madridu

kraj u Monaku

86. minut - izmena u Monaku: Elderson umesto Dirara

83. minut - izmena u Atletiku: Tores umesto Mandžukića

83. minut - Arsenal je propustio šansu za 3:0

83. minut - poslednji Vengerov adut: Gibs je ušao umesto Monreala.

80. minut - Turan je propustio šansu za Atletiko, golman Leno je odbranio

79. minut - Arsenal vodi 2:0, gol je dao rezervista Remzi. Sada "tobdžijama" nedostaje još gol. Pre Remzijevog pogotka, Volkot je pogodio stativu.

77. minut - izmena u Bajeru: Rolfes je zamenio Song Hun-Mina

72. minut - izmena u Arsenalu: izašao Velbek, ušao Volkot.

70. minut - izmena u Monaku: Bernardo Silva je ušao umesto Dmitrija Berbatova.

69. minut - izmena u Bajer: umesto Drmića ušao je Kisling.

65. minut - Arsenal dominira o čemu svedoči i statistika, pogledajte

63. minut - izmena u Arsenalu: ušao je Remzi, a izašao Kokelin.

59. minut - izmena u Monaku: ušao je Fereira-Karasko, a izašao Marsijal.

46. minut - izmena u Atletiku: ušao je Raul Garsija, izašao je Kani.

46. minut - počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme je na oba meča.

45. minut - šansa za Arsenal. U prilici se našao Velbek, ali je Subašić sjajno intervenisao.

38. minut - Fudbaler Monaka Abdenur slučajno je izbokirao Velbekov šut dok je ležao na zemlji ili preciznije, Arsenalov igrač ga je pogodio

36. minut - Arsenal vodi 1:0! Žiru je doveo u vođstvo goste u Monaku. Njegov prvi šut Subašić je odbranio, ali je Francuz iz drugog pokušaja poslao loptu pod prečku.

27. minut - Atletiko vodi 1:0! Strelac Mario Suarez. U stvari, Suarez je šutirao, lopta je zakačila Topraka, malo promenila pravac i prevrarila golmana Lena. Prednost Bajera iz prvog meča je anulirana.

14. minut - Monako je agresivnije ušao u meč, ali je prvu priliku imao Arsenal. Žiru je glavom šutirao pored gola.

Osim Gvardiole, na tribinama stadiona Luj Drugi je i legendarni frontmen grupe U2, Bono.

Trener Bajerna Pep Gvardiola nalazi se na stadionu Luj Drugi, gde prati duel potencijalnih rivala u nastavku Lige šampiona