(VIDEO) ENGLEZI BEZ KLUBA U ČETVRTFINALU LŠ: Barsa izbacila Siti, Juventus demolirao Borusiju

Revanš mečevi osmine finala LŠ

Barselona je u revanšu pobedila Siti s 1:0, dok je Juventus nadigrao Borusiju (D) s 3:0
1 / 7 Foto: Reuters

BARSELONA, DORTMUND - Fudbaleri Barselone i Juventusa plasirali su se četvrtfinale Lige šampiona.Barselona je večeras na svom terenu pobedila Mančester siti 1:0 u revanš meču osmine finala LŠ. Katalonski klub je prošao dalje pošto je i u prvom meču slavio s 2:1. Jedini gol na večerašnjoj utakmici postigao je Ivan Rakitić u 31. minutu. Aguero u 78. minutu nije iskoristio penal za Siti. Domaći tim imao je nekoliko izglednih šansi, ali jena golu blistao Hart. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za engleski klub, a uspeo je da zaradio žuti karton.Juventus je posle pobede u Torinu večeras bio ubedljiv protiv Borusije u Dortmundu. Bilo je 3:0 za crno-bele. Golove za Juventus postigli su Tevez u 3. i 79. i Morata u 70. minutu. Srpski fudbaler Neven Subotić odigrao je ceo meč za Borusiju. Utakmici je prisustvovalo više od 60.000 navijača uglavnom domaćeg tima, koji su razočarani napustili stadion.Ranije plasman u četvrtfinale izborili su Bajern, Real, Monako, Atletiko, PSŽ i Porto. Žreb će biti održan 20. marta.

TOK UTAKMICA

22:38 (90+3) Kraj utakmicaBarselona je pobedila Mančester siti 1:0, dok je Juventus nadigrao Borusiju s 3:0

22:34 (89) - Velika prilika za MesijaBarselona je imala priliku da postigne još jedan gol, ali Mesi nije uspeo da se upiše u strelce. 22:24 (79) - Rapsodija JuventusaGOLLL!!! 3:0 za Juventus. U listu strelaca upisao se Tevez 22:23 (78) - Aguero nije iskoristio penalFudbaleri Mančester sitija nisu iskoristili penal. Sudija je dosudio penal za Siti posle prekršaja nad Aguerom. Aguero je izveo penal, a njegov udarac je zaustavio Ter Štegen 22:15 (70) - Juventus vodi 2:0!GOLLL!!! Juventus se nalazi pred plasmanom u četvrtfinale Lige šampiona. Tevez je prevario odbranu Borusije, a onda je prosledio loptu do Morate kome nije bilo teško da je smesti u mrežu. 22:08 (63) - Velika prilika za BarselonuMesi je prevario nekoliko igrača Sitija, a onda je loptu prosledio do Suareza. Urugvajac je šutirao u spoljni deo mreže

22:02 (57) - Siti stiže do šanseGlupost golmana Barselone. Ter Štegen je izašao van gola, a onda krenuo u nadmetanje sa Aguerom, koji ga je prevario, ali nije postigao gol21:53 (49) - Velika šansa za JuventusTevez je sjajno proigrao Moratu, ali je golman Borusije uspeo da zaustavi njegov udarac21:52 (48) - Hart spasava SitiDve velike prilike za Barselonu. Mesi je proigrao Albu, čiji udarac brani Hart, a potom golman Sitija zaustavlja udarac Argentinca21:50 (46) - Počela su druga poluvremena u Dortmundu i BarseloniPočela su preostala dva revanš meča osmine finala Lige šampiona. Izmena u ekipi Mančester sitija, izašao je Nasri, a ušao je Navas.

Fantastična atmosfera u Dortmundu.

Utakmicu u Barseloni sa tribina prati bivši trener Pep Gvardiola, a tu je i Tijeri Anri.

21:31 (45+1) - Kraj prvih poluvremenaJuventus posle prvih 45 minuta vodi protiv Borusije 1:0, dok je Barselona identičnim rezultatom vodi protiv Sitija21:29 (44) - Suarez pogađa stativuVelika prilika za Barselonu u finišu prvog poluvremena. Suarez je izbegao ofsajd zamku, a onda je prebacio loptu preko Harta. Međutim, na njegovu nesreću lopta je pogodila stativu.21:25 (40) - Borusija pokušava da izjednačiFudbaleri Borusije su preuzeli inicijativu u finišu prvog poluvremena, ali domaći tim i dalje bez prave šanse. Juventus kontroliše utakmicu

21:20 (35) - Barselona ima inicijativu posle vodećeg gola 21:16 (31) - Barselona vodi protiv SitijaGOLLL!!! Barselona vodi. Mesi je asistirao Rakitiću, koji je smestio loptu u mrežu Sitija

21:05 (20) - Kolarov dobija žuti kartonKolarov dobija žuti karton u 20. minutu, a pre toga i Fernandinjo. Karton dobija i Silva21:01 (16) - Juventus dominira u DortmunduJuventus ima više od igre u Dortmundu, a Borusija još nije stvorila pravu šansu

20:56 (11) - Nova velika prilika za BarselonuDobra šansa za Barselonu, ali je Mesi bio neprecizan20:51 (6) - Velika šansa za BarselonuBarselona je ušla agresivno u meč, a umalo da povede u 6. minutu. Nejmar je pogodio levu stativu, a lopta je potom šetala po gol crti i završila je u gol-autu20:48 (3) - GOLLL!!! Juventus vodiFudbaleri Juventusa poveli su preko Teveza.

20:45 (1) - Utakmice u Barseloni i Dortmundu su počeleTOK UTAKMICA:

MEČEVE MOŽETE UŽIVO PRATITI OVDE I OVDEJuventus je 24. februara u Torinu savladao Borusiju Dortmund sa 2:1, dok je Barselona na gostovanju u Engleskoj slavila sa 2:1 protiv Sitija"U Dortmundu moramo da igramo bolje, pogotovo s tehničke tačke gledišta. Biće teško i moramo da postignemo gol, ukoliko želimo da se plasiramo u narednu fazu. Znamo sve kvalitete Borusije. Naravno, biće nam i potrebna sreća", rekao je trener Juventusa Masimo Alegri.Borusija od utakmice sa Juventusom krajem februara nije primila gol, ali ekipa Jirgena Klopa ni na poslednja dva meča nije "zatresla mrežu" rivala. Iz torinske ekipe će zbog povrede izostati Andrea Pirlo, koji je možda i ključni fudbaler "stare dame". Utakmicu u Dortmundu sudiće srpski arbitar Milorad Mažić.Barselona je, za razliku od Borusije, na gostovanju krajem februara slavila protiv Mančestera u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Prošle godine u istoj fazi takmičenja Barselona je protiv Sitija slavila ukupnim rezultat 4:1. "Građani" veruju da ove sezone mogu do plasmana u četvrtfinale najjačeg evropskog takmičenja. Defanzivac Sitija Pablo Zabaleta rekao je da "ništa nije nemoguće" i dodao da njegov tim poseduje kvalitet da savlada Barselonu. "Igraćemo protiv jednog od najjačih timova na svetu, ali ovo je fudbal i u njemu ništa nije nemoguće. Verujem da imamo kvalitet da dođemo do dobrog rezultata. Znamo da neće biti lako", rekao je Zabaleta.