(VIDEO) KANONADA: Real razbio Granadu, Ronaldo uz 5 golova dao najbrži het - trik u karijeri

Primera

Portugalac je sada po mnogo čemu bolji od Mesija

Fudbaleri madridskog Reala, demolirali su Granadu 9:1 u utakmici 29. kola španske Primere, koju je obeležio Kristijano Ronaldo.

Mrežu nesrećnog golmana Ojera Ronaldo je pogađao u 30, 36. i 38. minutu čime je ostvario 24. het-trik otkako nosi dres kraljevskog kluba. Najbrži u karijeri, nadmašivši za dva minuta ostvarenje iz duela sa Hetafeom (27. januar 2013). Usput je izjednačio rekord Lionela Mesija, kome je za 24 het-trika trebalo 11 sezona (350 utakmica), dok je bivši fudbaler Sportinga i Mančester junajteda istu kotu dostigao za šest sezona (190 mečeva).

Prestigao je Ronaldo Argentinca i po broju golova u Primeri ove sezone i sad je sam na čelu liste strelaca (36 pogotka). Na samo 26 utakmica.

U nastavku meča do isteka sata igre mreža Granade zatresla se još tri puta. Pogodili su dva puta Benzema i još jednom Ronaldo.

Do kraja meča Granada je uspela da postigne počasni pogodak (Ibanjez), a u strelce su se još upisali Maniz (autogol) i Ronaldo peti put.

Prvi gol na meču postigao je Geret Bejl.