(VIDEO) ČAČANI PLATILI CEH: Crvena zvezda pobedila Borac i prišla Partizanu na dva boda

Dva gola Luke Jovića

Tim Nenada Lalatovića pobedio 3:1, a pored dvostrukog strelca Jovića, gol je dao i Lazović iz penala, dok je počasni pogodak za goste delo Krunića

Fudbaleri Crvene zvezde lako su savladali Borac iz Čačka 3:1 (1:0) u utakmici 22. kola Superlige.

Luka Jović postigao je golove u 11. i 50. minutu, Darko Lazović je u 64. bio precizan sa bele tačke, a poraz gostiju ublažio je Rade Krunić u 80. minutu.

Crvena zvezda je ostvarila 14. prvenstvenu pobedu, oporavila se od poraza u Novom Pazaru u prošlom kolu i prišla lideru Partizanu na dva boda. Međutim, crno-beli će svoj meč 22. kola igrati u ponedeljak kada će gostovati OFK Beogradu.

S druge strane, Čačani su doživeli treći uzastopni prvenstveni poraz i predstoji im žestoka borba za opstanak.

Zvezda je i šesti put zaredom savladala Borac u prvenstvu i Kupu, a Čačani su prekinuli crnu seriju, jer u svim tim porazima nisu postigli nijedan gol. Sada su zatresli Zvezdinu mrežu zahvaljujući upornosti čak i pri ubedljivom vođstvu domaćina.

Junak utakmice bez dileme bio je Luka Jović.

"Luka Jović je mlad igrač, pred njim je lepa karijera, ali potrebno je vreme. Neophodno je strpljenje, što ovde nema", ocenio je Lalatović za TV Arenu sport.

Strateg aktuelnog šampiona je bio izuzetno zadovoljan posle meča.

"Svime sam zadovoljan" rekao je Lalatović i nastavio:

"Utakmica je bila teška, bio je veliki pritisak zbog kiksa u prošlom kolu, ali smo uspeli da se vratimo na kolosek posle tog poraza i pobedimo Borac. Bar na četiri dana smo smanjili zaostatak na dva boda. Najbitnije je da smo dali tri gola, imali još dve dobre šanse... Mora još bolje, brže i agresivnije na sredini terena, ali kad se pobedi... Znam šta nam nedostaje, ali bitno je da smo pobedili".

Lalatović je dodao da se njegovoj ekipi vratilo za promašaje iz utakmice sa Novim Pazarom u prošlom kolu, za koju je ocenio da je njegova ekipa imala bolje šanse nego protiv Borca.

"Danas smo iskoristili tri od pet šansi. Kada se da gol iz prve šanse, mnogo je lakše igrati. Posle drugog gola sve je bilo lakše, imali smo nakon toga još šansi i sve u svemu, bila je lepa utakmica"

Lalatović je na kraju objasnio da je odmorio štopera Darka Lazića posle grešaka iz prošle utakmice "koje su mu teško pale".

Trener Borca Bogić Bogićević priznao je da nije ni očekivao da njegov tim bodove za opstanak osvoji na gostovanju Zvezdi.

"Zvezda je odigrala dobru utakmicu, a Jović je pogodio ono što je promašio protiv Novog Pazara. Ni mnogo boljim timovima nije pošlo za rukom da ostvare bolji rezultat protiv njih. Šta da se radi, mi smo pokazali da znamo da igramo fudbal, ali je Zvezda trenutno bolja od nas. Potrebno nam je devet bodova za opstanak u Superligi", izjavio je Bogićević.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Rajković – Cvetković, Pavićević, Jovanović, Anđelković – Kovačević – Lazović, Stojanović (od 75. Avramovski), Bosančić – Parker (od 70. Orlandić), Jović (od 57. Gavrić).

BORAC: Bajić – Boranijašević, Gojković (od 67. Miletić), Maslać, Živković – Jovančić, Božić – Zec, Krunić, Mašović (od 58. Milojević) – Đerić (od 71. Nešović).

86. minut - Samo 15-ak minuta pošto je ušao u igru Petar Orlandić se povredio i jedva izašao sa terena, a trener Lalatović više nema pravo na izmenu. Ipak, Orlandić se ubrzo vratio na teren.

80. minut - 3:1 - Strelac Rade Krunić. Lepa akcija gostiju, Milojević je uposlio Krunića, koji je prekinuo crnu seriju Borca bez gola.

77. minut - Parker je posle kornera sa leve strane šutirao glavom - u stativu.

64. minut - 3:0 za Zvezdu, strelac Darko Lazović iz penala. Maslać je oborio Parkera, sudija Anđelković dosudio najstrožu kaznu, Lazović je namestio loptu na belu tačku, pucao po sredini i pogodio za svoj šesti ovosezonski gol.

60. minut - Malo pošto je ušao u igri Gavrić se našao u prilici, ali je slabo šutirao, pa golman Bajić nije imao problema da ukroti njegov udarac.

56. minut - Prilika za Borac posle četvrtog kornera. Dva puta su gostujući igrači šutirali glavom, naročito je u dobroj poziciji bio Maslać na samo nekoliko metara od gola, ali su njihove udarce zaustavljali golman Rajković i Cvetković na gol-liniji.

50. minut - 2:0 za Zvezdu, drugi gol Jovića. Stojanović je proigrao Jovića, koji se maestralno varkom tela oslobodio svog čuvara Maslaća, i kada se našao "oči u oči" sa golmanom Bajićem, matirao ga.

48. minut - Parker je odložio loptu za Lazovića, koji je šutirao levom nogom sa desetak metara od gola iskosa sa desne strane, ali neprecizno.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Delije sa severne tribine su nastavak meča dočekali pesmom, dimnim bombama i razvijenim zastavama.

Kraj prvog poluvremena - Zvezda je posle vodećeg gola organizovala nekoliko opasnih napada, a onda je "umrtvila" igru, tako da nije bilo opasnosti po golmane skoro pola sata.

16. minut - Posle lepe akcije Zvezde Bosančić je pucao snažno sa 18 metara - preko gola.

15. minut - Opet korner za domaćina sa desne strane, opet ga je izveo Stojanović, ovaj put na glavu Pavićevića, ali iskusni štoper šalje loptu preko gola.

11. minut - 1:0 za Crvenu zvezdu, strelac Luka Jović. Posle trećeg uzastopna kornera za Crvenu zvezdu, a ukupno četvrtog, koji je izveo Saša Stojanović, loptu je sa prve na drugu stativu prebacio Darko Lazović, a Luki Joviću nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

8. minut - Mladi napadač crveno-belih Luka Jović tukao je iz daljine, ali pored gola.

6. minut - Velika prilika za Borac. Posle kornera sa desne strane Mašović je usamljen sa samo nekoliko metara glavom poslao loptu ka golu, ali je Zvezdin čuvar mreže Rajković intervenisao.

1. minut - Utakmica je počela.

Pre početak meča akteri su minutom ćutanja odali poslednju poštu nekadašnjem generalnom sekretaru Crvene zvezde Konstantinu Zečeviću.