KADETI PARTIZANA DRUGI U EVROPI: Stižu nove crno-bele bebe

Moćni klinci

Igrači rođeni do 1998. godine poraženi od Klub Briža posle izvođenja jedanaesteraca, ali pokazali da imaju svetlu budućnost

Kadeti Partizana osvojili su drugo mesto na nezvaničnom šampionatu Evrope u Budimpešti, budući da su u finalu Fjučer talents kupa poraženi od ekipe Klub Briža, i to tek nakon izvođenja jedanaesteraca - 4:5 (1:1, 0:0).Ekipa koju s klupe predvodi Darko Tešović diktirala je tempo, posle vodećeg gola Igora Zlatanovića u 48. minutu imala još nekoliko prilika da reši meč, ali su Belgijanci u 61. minutu dobili poklon penal, koji je Jensens Kristofe pretvorio u izjednačenje. - Ovo je bez dileme jedan od najjačih turnira u Evropi i igrači zaslužuju sve čestitke, budući da nije jednostavno doći do finala u konkurenciji ekipa kao što su PSV, Galatasaraj ili Ferencvaroš. Dokazali smo da generacija ‚98. zaslužuje pažnju i zato nikoga ne treba da čudi kad na sledećim pripremama prvog tima bude priključeno nekoliko članova ove generacije - kaže Tešović.(D. P.)