BLOG UŽIVO: Bajern stigao do 25. titule u Bundesligi!

Najnovije informacije iz sveta sporta

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.

22:20 - Nišikori odbranio titulu u BarseloniJapanski teniser Kei Nišikori odbranio je danas titulu na ATP turniru u Barseloni, pošto je u finalu pobedio Pabla Anduhara iz Španije sa 6:4, 6:4. Nišikori je do devete titule u karijeri, a druge ove godine došao posle sat i 35 minuta igre. "Bilo je ovo sjajno finale, drago mi je što sam uspeo da odbranim titulu. Osceham se ovde veoma prijatno i vidimo se sledeće godine", rekao je 25 -godišnji Japanac posle meča. Nišikori je trijumfom u Barseloni osvojio 457.550 evra i 500 ATP bodova, dok je Anduharu pripao ček od 208.600 evra i 300 bodova. Turnir u Španiji igran je za nagradni fond od 1.993.230 evra.

21:55 - Teri: Veliki korak ka tituliFudbaler Čelsija Džon Teri rekao je da je njegova ekipa današnjim remijem sa Arsenalom napravila veliki korak ka osvajanju titule u Premijer ligi. "Napravili smo veliki korak ka cilju. Matematički, drugi timovi i dalje mogu da nas "uhvate", ali napravili smo veliki korak ka tituli", rekao je Teri za Skaj sport. Fudbaleri Čelsija i Arsenala odigrali su danas nerešeno 0:0 u meču 34. kola Premijer lige. Tim bodom ekipa Žozea Morinja približila se osvajanju titule i sada su im potrebne još dve pobede da je i matematički osiguraju. "Skoro smo tamo... Čeka nas teška utakmica u sredu protiv Lestera, koji se bori za opstanak i koji je u dobroj formi. Kao što sam rekao, još ništa nije gotovo, ali sve je u našim rukama", kazao je Teri. Čelsi je prvi na tabeli Premijer lige sa 77 bodova, deset više od Mančester sitija i Arsenala, ali i sa utakmicom manje.

21:35 - Sevilja bolja od Raja ValjekanaFudbaleri Sevilje pobedili su večeras na svom terenu ekipu Rajo Valjekana sa 2:0 u utakmici 33. kola španske Primere. Sevilja je pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu golovima Visentea Ibore u 16. i Danijela Karisa u 43. minutu. Posle 33 odigrana kola Sevilja je četvrta na tabeli Primere sa 66 bodova, dok je Rajo Valjekano na 11. mestu sa 39 bodova. Fudbaleri Almerije su, ranije danas, istim rezultatom savladali Eibar. Kasnije večeras sastaju se Selta i Real Madrid.21:05 - Bajern odbranio tituluFudbaleri Bajerna iz Minhena treći put zaredom osvojili su titulu prvaka Nemačke, pošto je drugoplasirni Volfsburg izgubio sa 1:0 (0:0) protiv Borusije iz Menhengladbaha u 30. kolu Bundeslige. Bajern je u subotu savladao Hertu sa 1:0 i četiri kola pre kraja došao do nedostižnih 14 bodova prednosti. Bavarci su zasluženo došli do 25. titule u klupskoj istoriji, a u nastavku sezone imaće priliku da osvoje triplu krunu, pošto ih očekuju polufinalni mečevi Lige šampiona protiv Barselone i nacionalnog Kupa protiv Borusije iz Dortmunda. Ranije danas fudbaleri Paderborna i Verdera iz Bremena odigrali su nerešeno 2:2 u prvoj nedeljnoj utakmici 30. kola nemačke Bundeslige.

20:50 - Veličković bez trofeja u EvročelendžuKošarkaši francuskog Nantera osvojili su Evročelendž pošto su u finalu ovog takmičenja pobedili domaći Trabzon sa 64:63 (19:17, 18:11, 16:19, 11:16). Nanter je vodio tokom većeg dela meča, Trabzon je u finišu uspeo da še rezultatski vrati, a pitanje pobednika rešeno je u poslednjim sekundama poenima Terensa Kembela. Kembel je sa 15 poena bio najefikasniji kod Francuza, dok su se u poraženom timu istakli Dvajt Hardi sa 16 i srpski internacionalac Novica Veličković sa 13 poena i sedam skokova. U meču za treće mesto rumusnki Rovinari pobedio je Frankfurt sa 83:80 (20:13, 16:21, 19:22, 28:24).20:20 - Kaljari iznenadio FiorentinuFudbaleri Kaljarija napravili su veliko iznenađenje u 32. kolu Serije A pošto su pobedili domaću Fiorenitnu sa 3:1 (1:0). Kaljari je petim trijumfom u šampionatu osvojio tri važna boda u borbi za opstanak, dok je Fiorentina posle Napolija (3:0) i Verone (1:0) vezala i treći neuspeh. Tim iz Firence ovim porazom znatno je zakomplikovao situaciju oko izlaska na evroscenu naredne sezone. Dvostruki strelac za goste bio je Duje Čop, u strelce se u finišu utakmice upisao i Dijego Farijas posle solo akcije, dok je počasni pogodak za Fiorentinu postigao Alberto Đilardino u 74. minutu. Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je ceo meč za ’Violu’, baš kao i golman Kaljarija Željko Brkić.19:40 - Marija Rakić prvak Srbije u šahuŽenski intermajstor Marija Rakić osvojila je prvenstvo Srbije u šahu, koje je održano u Vrbasu. Rakićeva je osvojila 6,5 poena iz devet partija i po drugi put osvojila titulu, prvi put šampionka je bila 2012. godine u Kaću, pored Novog Sada. Druga mesto zauzela je ženski velemajstor Anđelija Stojanović, trostruka prvakinja Srbije, sa šest osvojenih poena. U poslednjem kolu odigranom danas, Stojanovićeva je remizirala sa Adelom Velikić, a Rakićeva sa Sandrom Đukić, takođe igrajući crnim figurama. Ostali rezultati 9. kola: Milošević - Drljević 0:1, Tomin - Žarković remi, Čoluškina - Petrović 1:0. Konačan plasman: Rakić 6,5 poena, Stojanović 6, Čoluškina 5,5, Žarković i Velikić po 5, Đukić i Drljević po 4,5, Milošević 4, Tomin 3,5, Petrović 0,5 poena. Prošlogodišnja prvakinja Jovana Vojinović nije branila titulu. Rakićevoj je pripala novčana nagrada od 80.000 dinara, uz ekstra honorar za učesnice sa trenutnim rejtingom FIDE većim od 2.250 bodova, a nagradni fond iznosio je 250.000 dinara.19:20 - Alegri: Nismo zaslužili porazTrener fudbalera Juventusa Masimilijano Alegri rekao je da njegova ekipa nije zaslužila poraz u derbiju protiv Torina. Juventus je izgubio od Torina sa 1:2 u utakmici 32. kola Serije A, što je "staroj dami" prvi poraz od gradskog rivala posle 17 utakmica i posle tačno 20 godina. "Nismo zaslužili poraz, ova ekipa je zaslužila više. U poređenju sa nekim prethodnim gostovanjima, ovo je bila jedna od naših boljih partija. Nismo imali sreće, ali to je fudbal", rekao je Alegri. I pored poraza, Juventus je prvi na tabeli Serije A sa 73 boda, odnosno ima 14 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Lacio.

19:00 - Van Gal nije zadovoljan igromMenadžer Mančester junajteda Luj van Gal rekao je posle poraza od Evertona (3:0) da nije zadovoljan zalaganjem njegovih igrača na Gudison parku. "Bilo je teško jer je protivnik postigao gol posle pet minuta, ali borbeni duh nije bio na nivou. Morate da počnete meč sa istim motivom i agresijom kao ekipa sa druge strane terena. Oni su blokirali svaki naš pokušaj i postizali golove iz kontre", rekao je Van Gal. On je dodao da je zabirnut zbog kapitena Vejna Runija, koji je u finišu meča napustio igru zbog bolova u kolenu. Junajted je uprkos porazu zadržao četvrto mesto na tabeli i u narednom kolu dočekuje Vest Bromvič Albion.

18:45 - Garsija-Lopes osvojio BukureštŠpanski teniser Giljermo Garsija-Lopes pobedio je danas Čeha Jiržija Veselog sa 7:6 (7:5), 7:6 (13:11) u finalu ATP turnira u Bukureštu. Garsija-Lopesa je posle trijumfa u Zagrebu osvojio drugu titulu ove sezone, a ukupno petu u karijeri. On je zaradio 80.000 evra i 250 bodova, dok će Veselom pripasti ček na 42.100 evra i 150 ATP bodova. Turniru u Bukureštu igran je za nagradni fond od 439.405 evra.

18:17 - OFK Beograd pobedio RadFudbaleri OFK Beograda pobedili su na Omladinskom stadionu Rad sa 1:0 u poslednjoj utakmici 24. kola Super lige Srbije. Jedini gol na utakmici postigao je Ivica Jovanović u 16. minutu iz jedanaesterca. Minut ranije Nikola Maraš je u svom kaznenom prostoru igrao rukom nakon kornera koji je s leve strane izveo Saša Zdjelar, pa je glavni arbitar Majo Vujović dosudio jedanaesterac. OFK Beograd je mogao da dođe i do ubedljivije pobede, ali nekoliko prilika pred golom Boris Radunovića nisu realizovali fudbaleri domaće ekipe. Najbolje prilike na utakmici imao je Jovanović, ali su njegovi udarci u 32. i 53. minutu završili malo pored gola. OFK Beograd je ovim trijumfom pretekao Rad na šestom mestu na tabeli Super lige, pošto sada ima 35 bodova, jedan više od svog današnjeg rivala, koji je sedmi.18:00 - Remi Paderborna i VerderaFudbaleri Paderborna i Verdera iz Bremena odigrali su nerešeno 2:2 u prvoj nedeljnoj utakmici 30. kola nemačke Bundeslige. Paderborn je mogao da dođe i do sva tri boda, jer je bio znatno bolji rival od Verdera i vodio je sa 2:0 već u 27. minutu, ali je ekipa iz Bremena, koja se bori za plasman u Ligu Evropa, stigla do izjednačenja. Golove za Paderborn postigli su Mario Vrančić u 25. minutu i Moric Štopelkamp u 27. Prvi gol za Verder postigao je Dejvi Zelke u 45. minutu, da bi konačnih 2:2 postavio Izet Hajrović u 75. minutu. Paderborn je utakmicu završio sa desetoricom igrača na terenu, pošto je u 78. minutu Mihael Hajnlot dobio drugi žuti karton. Verder posle 30 odigranih utakmica zauzima deveto mesto sa 39 bodova, dok je Paderborn 17. sa 28.

17:45 - Kerber osvojila titulu u ŠtutgartuNemačka teniserka Angelika Kerber osvojila je danas titulu na WTA turniru u Štutgartu, pošto je u finalu pobedila Karolinu Voznijacki iz Danske sa 3:6, 6:1, 7:5. Kerber je do druge titulu u 2015. godini, a ukupno pete u karijeri došla posle nešto više od dva sata. Ona je na putu do trofeja eliminisala prvog nosioca Mariju Šarapovu (2:6, 7:5, 6:1), a bila je bolja i od Aleks Gleč (6:2, 7:5) i Medison Brengl (6:3, 6:1) iz SAD, kao i Ruskinje Ekaterine Makarove (6:3, 6:2). Turnir u Štutgartu igran je za nagradni fond od 731.000 dolara, a nemačkoj teniserki je pripao ček na 100.000 dolara i 470 WTA bodova.

17:30 - Bjelica pauzira 10 dana zbog povredeKošarkaški reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica odsustvovaće desetak dana sa terena zbog povrede prepona, saopštio je danas Fenerbahče. Bjelica će propustiti utakmicu protiv Efesa, ali će biti spreman za fajnal-for Evrolige, koji se od 15. do 17. maja igra u Madridu. Rival ekipi Željka Obradovića biće domaći Real. On je ove sezone prosečno postizao 11,9 poena, 8,6 skokova i skoro dve asistencije po meču.

16:55 - Torino šokirao Juventus!Fudbaleri Torina pobedili su na svom terenu ekipu Juventusa 2:1 u meču 32. kola Serije A. Torino je prvi put posle 1995. godine trijumfovao u "Derbiju dela Mole", a čovek odluke posle preokreta bio je bivši napadač Juventusa Fabio Kvaljarela. Gosti su poveli predivnim golom Pirla u 35. minutu, a izjednačio je Darmijan u 45. Pobedu domaćem timu doneo je Kvaljarela u 57. minutu. Za domaći tim ceo meč je odigrao srpski internacionalac Nikola Maksimović. U ostalim današnjim mečevima Đenova je pobedila Ćezenu 3:1, a Parma ekipu Palerma 1:0. Verona je bila bolja od Sasuola 3:2, dok su Lacio i Kjevo igrali 1:1. Ranije danas, Atalanta i Empoli igrali su 2:2. Juventus je prvi na tabeli sa 73 boda, dok je Lacio drugi sa 59.16:30 - Everton nadigrao Mančester junajtedFudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu ekipu Mančester junajteda 3:0 u 34. kolu engleske Premijer lige. Golove za ekipu iz Liverpula postigli su Mekarti u petom, Stons u 35. i Miraljas u 75. minutu. Mančester junajted je trenutno na četvrtom mestu na tabeli sa 65 bodova, dok je Everton deseti sa 44.16:10 - Macari menja Pelegrinija na klupi Sitija?Bivši trener Napolija i Inter Valter Macari kandidat je za novog menadžera Mančester sitija. Italijanski stručnjak je prisustvovao jučerašnjoj utakmici na Etihadu između Sitija i Aston Vile (3:2) u Premijer lige i obavio preliminarne razgovore sa čelnicima kluba. Macari je trenutno slobodan, iako još uvek ima ugovor sa Interom prema kojem milanski tim ima obavezu da ga isplaćuje do 2016. godine zbog prevremenog raskida saradnje. Menadžer Sitija Manuel Pelegrini će skoro sigurno na kraju sezone dobiti otkaz jer uprava nije zadovoljna rezultatima, posebno u poslednje vreme. Macari je tokom karijere vodio još Livorno, Ređinu, Sampdoriju i nekoliko nižerazrednih italijanskih klubova.

15:40 - Hamilton bogatiji od Runija i MarijaVozač F1 Luis Hamilton i dalje je najbogatiji sportista u Velikoj Britaniji sa 88 miliona funti. Hamilton živi u Monte Karlu, a njegovo bogatstvo povećalo se za 20 miliona u odnosu na prošlo godinu. Fudbaler Mančester junajteda Vejn Runi na drugoj je poziciji sa 72 miliona funti, jednim više od Džensona Batona. Na četvrtoj poziciji je teniser Endi Marej (48 miliona funti), a peti je fudbaler Rio Ferdinand sa 44 miliona.

15:10 - Atalanta i Empoli odigrali bez pobednika, 2:2Fudbaleri Atalante i Empolija odigrali su danas nerešeno 2:2 u prvoj nedeljnoj utakmici 32. kola italijanske Serije A. Atalanta je do remija došla u sudijskoj nadoknadi vremena, kada je u 93. minutu Herman Denis poravnao rezultat posle jednog kornera. Prvi gol za domaćina postigao je Alehandro Gomes u 43. minutu na asistencija Maksimilijana Moralesa. Empoli je dvaput bio u prednosti, prvo je Rikardo Saponara u 41. minutu zatresao mrežu Atalante, da bi potom Masimo Makarone u 60. povisio na 2:1. Atalanta zauzima 17. mesto sa 31 bodom, dok je Empoli 16. sa 35.

14:44 - Keiroš ostaje selektor IranaPortugalski fudbalski stručnjak Karlos Keiroš ipak će ostati na klupi reprezentacije Irana, uprkos tome što je pre mesec dana odlučio da napusti mesto selektora. Keiroš je ranije objavio da ne želi više da vodi selekciju Irana jer se nalazi pod velikim pritiskom oko pozivanja igrača u nacionalni tim, ali i zbog sukoba oko plaćanja poreza. Međutim, mediji u Iranu preneli su danas da će Keiroš voditi reprezentaciju do kraja kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. On je četiri godine vodio Iran, sa kojim je bio na Svetskom prvenstvu u Brazilu, dok je ove godine eliminisan u četvrtfinalu Kupa Azije od Iraka posle penala. Keiroš je tokom karijere bio trener lisabonskog Sportinga, Njujork Metrostarsa, Nagoje, madridskog Reala i pomoćnik u Mančester Junajtedu, a vodio je i reprezentacije Ujedinjenih Arapskih Emirata, Južne Afrike i Portugalije u dva navrata.

14:20 - Remi Malage i DeportivaFudbaleri Malage i Deportiva iz La Korunje odigrali su danas nerešeno 1:1 (0:0) u 33. kolu španske Primere. Malaga je povela golom Nordina Amrabata na početku drugog poluvremena, ali je remi timu iz Galicije doneo napadač Oriol Rijera u 60. minutu. Ekipa iz Andaluzije ni šesti meč u nizu nije uspela da zabeleži trijumf, zbog čega je znatno smanjila šanse da naredne sezone igra u Ligi Evrope jer Viljareal ima šest bodova više. Deportivo je remijem u Malagi pobegao iz opasne zone pošto sada ima jedan bod više od Almerije.

14:00 - Mesi: Tito, uvek ćeš biti sa namaLeo Mesi posvetio je pokojnom Titu Vilanovi pobedu Barselone u gradskom derbiju nad Espanjolom. Strelci u trijumfu Barse bili su Nejmar i Mesi, i to na godišnjicu smrti nekadašnjeg trenera Katalonaca, koji je umro posle duge bitke sa rakom.“Tito, uvek ćeš biti sa nama u sećanjima i u našim srcima“, napisao je Mesi na svom profilu na Fejsbuku.Barselona ima pet bodova više od drugoplasiranog Real Madrida, a u sledećem kolu sastaje se sa Hetafeom.

Tito, siempre estarás presente en nuestra memoria y corazón.Tito, you'll always be with us in memory and our hearts.- LIO

Posted by Leo Messi on субота 25. април 2015.

13:15 Ingazi odlazi iz Milana zbog sukoba sa fudbalerimaTrener Milana Filipo Inzagi najverovatnije će biti smenjen zbog loših rezultata, ali i zbog toga što su fudbaleri otvoreno stali protiv njega.Potpredsednik Milana Adrijano Galijani je posle poraza od Udinezea (2:1) u Seriji A razgovarao sa igračima, koji su poručili da Inzagi nije dorastao klupi "rosonera".Predsenik Silvio Berluskoni nezadovoljan izdanjem ekipe u Udinama hteo je Inzagiju odmah da uruči otkaz, ali je posle konsultacija sa Galijanijem odlučio da mu pruži još jednu šansu. Italijanski mediji prenose da je Inzagi praktično smenjen jer se slična situacija desila prethodnom treneru Klarensu Sedorfu kada je cela ekipa bila za njegov odlazak.Milan se nalazi na 10. mestu na tabeli Serije A sa 43 boda.

12:20 - Advokat napušta Sanderlend na kraju sezoneHolandski trener Dik Advokat napustiće na kraju sezone klupu Sanderlenda. Kako se navodi, čelnici Sanderlenda ponudili su menadžeru Vest Hema Semu Olerdajsu trogodišnji ugovor vredan dva miliona funti po sezoni.Advokat je sredinom marta preuzeo klupu "crnih mačaka", a prethodno je četiri meseca vodio reprezentaciju Srbije.Sanderlend se nalazi na 18. mestu na tabeli Premijer lige sa 30 bodova, tačno ispod crte i pozicije koja vodi u drugu ligu.

11:25 - Golden Stejt u polufinalu plej ofa ZapadaKošarkaši Golden Stejta plasirali su se u polufinale plej ofa Zapadne konferencije NBA lige pošto su savladali Nju Orleans sa 4:0 u četvrtfinalnoj seriji.Do pobede 109:98, koja ih je odvela među četiri najbolja tima na Zapadu, "ratnici" su stigli zahvaljujući, pre svih, Stefonu Kariju koji je zbog 39 koševa, devet asistencija i osam skokova apsolutno zaslužio epitet najkorisnijeg aktera meča (MVP).Protivnik Golden Stejtu u polufinalu plej ofa Zapadne konferencije biće pobednik duela Memfis - Portland u kojem Memfis trenutno vodi sa 3:0.

Rezultati jutrošnjih utakmica:ISTOČNA KONFERENCIJA:Bruklin - Atlanta 91:83 (1:2 u seriji)Milvoki - Čikago 92:90 (1:3)ZAPADNA KONFERENCIJA:Nju Orleans - Golden Stejt 98:109 (0:4, Golden Stejt u polufinalu)Portland - Memfis 109:115 (0:3)

10:40 - Cirbes povredio koleno, nada se da će igrati drugu utakmicu Košarkaš Crvene zvezde Majk Cirbes povredio je koleno na utakmici sa Cedevitom, a prve preglede obavio je u bolnici. "Čudan je osećaj, koleno je u pitanju, još ne znam šta je tačno. Nije mnogo strašno, ali ću znati više posle dodatnih pregleda. Nadam se da ću igrati sutra", rekao je Cirbes novinarima. Cirbes se povredio na početku poslednje četvrtine u prvoj utakmici finala plej-ofa Jadranske lige. Zvezda je pobedila sa 68:59 i povela protiv hrvatskog kluba. Naredna utakmica igraće se u nedelju od 20.30, takođe u hali Pionir, a serija se igra na tri pobede.

10:00 - Nišikori i Anduhar u finalu BarseJapanski teniser Kei Nišikori i Španac Pablo Anduhar igraće u finalu ATP turnira iz serije 500 u Barseloni.Nišikori će imati priliku da brani titulu, a do finala je stigao laganom pobedom nad Slovakom Martinom Kližanom sa 6:1, 6:2.Sa druge strane, Anduhar je napravio malo iznenađenje, pošto je u polufinalu eliminisao ove sezone sjajnog Davida Ferera, rezultatom 7:6 (8-6), 6:3.Turnir u Barseloni igra se za nagradni fond od 2,26 miliona evra.09:15 - Netsi smanjili na 2:1 u četvrtfinalu protiv Atlante Košarkaši Bruklin Netsa pobedili su Atlanta Hokse sa 91:83 i smanjili na 2:1 u četvrtfinalnoj seriji NBA lige.Junak trijumfa Netsa u trećoj utakmici serije bio je Bruk Lopez sa 22 poena i 13 skokova, dok je Bojan Bogdanović dodao 19 poena. Istakli su se i Tadeus Jang sa 18 poena i 11 skokova i Džo Džonson, koji je utakmicu završio sa 16 poena, deset skokova i pet asistencija. U redovima Hoksa, Demar Kerol je imao 22 poena i šest skokova, dok je Pol Milsap upisao 18 poena i 17 skokova.

08:30 - Vojni penzioneri najbolji šahisti Vojske SrbijeEkipa Vojnih penzionera pobednik je ekipnog prvenstva Vojske Srbije u šahu za "Trofej vojvoda Živojin Mišić" održanog u Beogradu. Oni su osvojili 24 meč boda i 31 poen u devet kola. Drugi je Novi Sad sa 24 (29), koliko ima i Vojna gimnazija 1 na trećem mestu. Slede Kobre, VMA VA, Vojna akadeemija 138, Vojna akademija 139, Vojna akademija 137, Vojna gimnazija 2 i KŠRO. Pobednik je poražen samo od Vojne gimnazije 1 rezultatom 1,5:2,5, dok su Novosađani izgubili 0:4 od Vojnih penyionera ali i savladali Vojnu gimnaziju 1 sa 3:1. Igralo se na četiri table po Bergerovom sistemu, svako sa svakim. Za pobedničku ekipu igrali su Miroslav Bosnić, koji je osvojio 8,5 poena iz devet partija, Slavko Došenović 7 (9), Goran Radović 8 (9) i Velibor Pejović 7,5 (9). Jedina dama među učesnicima bila je Snežana Jovičić 5 (9), iz ekipe VMA VA. Na pojedinačnim turnirima, Stefan Tadić bio je najbolji u uzrastu do 10 godina, Velimir Ivić do 14 godina, a Davorin Mikluc među amaterima. PS Teć 2 pobednik je na turniru IT ekipa.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE POGLEDATI OVDE