(VIDEO) MALI NEJAK ZA ORLIĆE: Sjajna Srbija ostvarila prvu pobedu na SP

Paunovićevi momci stigli do trijumfa

Srbija je golovima Milinković-Savića i Mandića pobedila selekciju Malija 2:0

DUNEDIN - Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije, igrači do 20 godina, pobedila je selekciju Malija rezultatom 2:0 u meču drugog kola grupe D na Svetskom prvenstvu na Novom Zelandu.Golove za Srbiju postigli su Sergej Milinković-Savić u 27. i Staniša Mandić u 74. minutu. Srpski tim mogao je i ubedljivije da trijumfuje, ali nekoliko dobrih prilika nije iskoristio Ivan Šaponjić, a dobre šanse imali su i Mijat Gaćinović i Nemanja Maksimović.Ranije danas, Meksiko je pobedio Urugvaj 2:1. Naša reprezentacija je u prvom kolu poražena od Urugvaja 1:0.Sve četiri selekcije u grupi A su sakupile po tri boda, ali je Srbija zbog najbolje gol razlike na prvom mestu.

Naša selekcija će u poslednjem kolu, 6. juna igrati protiv Meksika, a za plasman u osminu finala našoj selekciji biće dovoljan i bod u ovom duelu.

Selektor omladinske reprezentacije Srbije Veljko Paunović bio je zadovoljan pobedom nad Malijem."Jako sam zadovoljan i ponosan na ove momke. Ostvarili smo istorijsku pobedu za Srbiju, prvu na šampionatima sveta, čestitam im na srčanosti, na požrtvovanju, na ponašanju... Pokazali su izuzetan mentalitet, u trenucima kada je to bilo najpotrebnije, sada kao da nam je pao veliki teret sa leđa, Mali je pokazao ono što smo očekivali, da su veoma kvalitetna ekipa i fenomenalni indivudualci, ali kao što smo verovali mi smo bili bolji tim... Ponovili smo dobru igru koju smo imali i protiv Urugvaja, ali smo sada na to uspeli da nadogradimo i realizaciju, možda smo mogli i još neki pogodak da postignemo... Postigli smo oba gola na vreme, posebno prvi nakon sjajnog udarca Sergeja Milinković-Savića, ali kod tog prekida smo i taktički dobro odradili, jer su dvojica igrača stajala baš kako treba da zasmetaju golmanu. Iza nas je veoma naporan dan u svakom pogledu, pre svega psihički... Sada smo "vratili" grupu na početak, svi su izjednačeni... Prvi smo na tabeli, ali ćemo se ponašati kao da nismo... Rekao sam momcima da posle poraza od Urugvaja ne spuštaju glavu, a isto tako ni sada da je previše ne dižu... Nastavljamo posao zbog koga smo došli na Novi Zeland, igramo fudbal na visokom nivou i tako ćemo nastaviti", istakao je Paunović.Andrija Živković, koji je pored munjevitih prodora, stizao je i da pomogne u odbrani."Protiv Malija nam se vratilo sve ono što nas nije htelo protiv Urugvaja. Nekako mi se čini da smo mnogo teže dolazili do igre danas nego u prvom susretu, Afrikanci su vrlo nezgodna, brza, nepredvidiva ekipa. Ono što je još važnije samopouzdanje je na najvišem nivou, idemo dalje, ako ovako nastavimo, nema prepreke za Srbiju", rekao je Živković.Junački posao u defanzivi odradio je Milan Gajić, koji je dobio šansu od prvog minuta i u potpunosti opravdao poverenje po desnoj strani."Utakmica je bila baš onakva kakvu smo očekivali, Mali užasno nezgodna ekipa, hitri, opasni sa svih strana, ali mislim da smo mi iz defanzive danas odradili dobar posao, baš kao i ceo tim. Već usmeravamo misli ka duelu sa Meksikom, ne nameravamo da sada siđemo sa prvog mesta", rekao je Gajić.Odličnu utakmicu odigrao je i Mijat Gaćinović, kome je očigledno prijala ofanzivinija uloga u timu u odnosu na prvi meč."Igrao sam na svojoj prirodnoj poziciji i mnogo sam se bolje snašao, bio sam opasniji po gol, a malo je nedostajalo da se u drugom poluvremenu upišem u strelce, da se nije isprečila stativa. Ali pogodili su Sergej i Manda, a to je najvažnije, da smo pobedili i da smo sada ponovo u igri za drugi krug. Spao nam je veliki pritisak sa leđa, možemo malo da odahnemo, jer nismo bili baš u zavidnoj poziciji pre utakmice, ali smo se izdigli i zasluženo pobedili", naglasio je Gaćinović.Samo desetak minuta provedenih na terenu bilo je dovoljno Staniši Mandiću da se upiše u strelce i osigura prvu pobedu Srbiije na Novom Zelandu."Presrećan sam, ovo je istorijski dan, jer Srbija slavi prvu pobedu na šampionatu sveta. Prva pobeda i moj prvi pogodak, za mene zaista prelepo. Čestitam pre svega mojim saigračima, bili su sjajni, izneli smo težak teret protiv veoma nezgodnog protivnika.Utakmica je bila otvorena, zanimljiva za publiku, oni su možda češće držali loptu, ali mi smo imali konkretnije akcije, bolje prilike i sasvim zasluženo pobedili... Idemo dalje, čeka nas Meksiko u subotu", rekao je strelac drugog pogotka za Srbiju.

TOK UTAKMICE:

94. minut - Kraj utakmiceSrbija je pobedila 2:090. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta85. minut - Srbija sve bliža pobediNaša selekcija se nalazi na korak od prve pobede na SP. Srpski reprezentativci sigurnom igrom održavaju vođstvo 74. minut - GOLLLL!!! Srbija vodi 2:0Srbija je povela 2:0 golom Mandića. Gaćinović je dobro započeo akciju, a onda je Antonov idealno centrirao za Mandića, koji je pogodio mrežu.

65. minut - Srbija sigurnom igrom održava vođstvoSrpski fudbaleri održavaju vođstvo. Naši reprezentativci su u dosadašnjem toku meča pokazali da su kvalitetniji rival, a Mali pokušava iz kontranapada da postigne gol

54. minut - Velika šansa za GaćinovićaSrbija je novu šansu imala u 54. minutu. Živković je uputio dobar centaršut sa desne strane, a na drugoj stativi je dočekao Gaćinović. On je praktično iz mrtvog ugla pogodio stativu.46. minut - Počelo je drugo poluvremePočelo je drugo poluvreme, a ona startu odmah šansa za našu selekciju. Milinković-Savić je ponovo pokušao iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, ali je golman Malija morao da izboksuje loptu.Kraj prvog poluvremena

45. minut - Kakva šansa za ŠaponjićaVelika prilika za Šaponjića. Živković je dobro centrirao, a Špaonjić je glavom sa svega pet metara šutirao pored gola40. minut - Srbija sigurnom igrom održava vođstvoSrpski fudbaleri imaju više od igre u finišu prvog poluvremena. Naša reprezentacija preti iz svih pozicija

27. minut - GOLLL!!! Srbija vodiSrbija je povela 1:0. U listu strelaca upisao se Milinković-Savić. On je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara i pogodio je mrežu Malija

20. minut - I dalje bez golovaNa utakmici između Malija i Srbije i dalje bez golova.

12. minut - Prva šansa za MaliPrva šansa za afričku selekciju. Dijara je šutirao ka golu Srbije, ali je lopta zakačila nekog od naših igrača i završila je u korneru

3. minut - Prva šansa za SrbijuNaša selekcija je bolje ušla u meč, a u trećem minutu su "orlići" imali šansu. Živković je iskosa šutirao preko gola iskosa sa oko 15 metara1. minut - Utakmica je počela

TOK MEČASrbija: Rajković, Gajić, Antonov, Zdjelar, Veljković, Babić, Maksimović, Gaćinović, Milinković, Živković, ŠaponjićMali: Đigui, S. Diara, Kone, I. Diara, Samaseku, Guindo, Kulibali, Dialo, Dieudone, Traore.