(VIDEO) CRNOGORCI GLUMILI SRBE: Danci preokretom napravili dobru uvertiru pred meč sa Orlovima

Pobeda iz sumnjivog penala

Stevan Jovetić doveo goste u vođstvo, a domaćin u Viborgu došao do pobede u prijateoljskom meču golovima u finišu

Fudbalska reprezentacija Danske pobedila je večeras u Viborgu posle prokreta Crnu Goru u prijateljskoj utakmici 2:1 (0:1).

Bila je to generalna proba Danaca pred subotnji kvalifikacioni meč sa Srbijom u Kopenhagenu. Selektor Morten Olsen za tu priliku izrabrao je rivala sličnog mentaliteta, pa se može reći da su Crnogorci "glumili" Srbe.

Gosti su poveli preko Stevana Jovetića u 17. minutu. Napadač Mančester sitija dobro se snašao u kaznenom prostoru posle kornera i zatresao mrežu.

Međutim, domaćin je u finišu napravio preokret. Prvo je u 71. minutu izjednačio Kristijan Eriksen iskoristivši statičnost crnogorske odbrane, a pobedu Dancima doneo je Viktor Fišer iz, najblaže rečeno, sumnjivog penala u 85. minutu.

Dakle, Danci u dobrom raspoloženju dočekuju "orlove", koji u Kopenhagenu imaju imperativ pobede kako bi ostali u trci makar za treće mesto u Grupi I i baraž za odlazak na EURO 2016 u Francuskoj.

I Srbija je imala dobru uvertiru pred ključni meč, jer je u nedelju pobedila Azerbejdžan ubedljivim rezultatom - 4:1.