(VIDEO) SRBIJO, RADUJ SE: Orlići sa Brazilom u finalu SP!

Mali pao tek posle produžetaka

Srbija je posle produžetaka u polufinalu Mundijalita pobedila Mali 2:1

OKLAND - Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svetskog prvenstva na Novom Zelandu za igrače do 20 godina.Srbija je danas u polufinalu posle produžetaka pobedila selekciju Malija 2:1. Srbija je povela golom Živkovića u 4. minutu, a izjednačio je Kone u 39. Pobedu "orlićima" doneo je Šaponjić u 101. minutu.Naša selekcija će u finalu igrati protiv Brazila, koji je pobedio Senegal 5:0. Finale je na programu u subotu od sedam sati ujutro po srpskom vremenu.Srbija je povela već u 4. minutu. Babić je dugom loptom pronašao Maksimovića, koji je poslao kroz odbranu Malija do Živkovića. Ona je potom stigla do igrača Partizana koji je izašao sam ispred golmana Malija i lako je poslao u mrežu. Nakon vodećeg gola Srbija je imala još dve stopostotne šanse i priliku da možda reši pobednika posle prvog poluvremena. Prvo je jedan odbrambeni fudbaler Malija u 13. minutu poklonio loptu Mandiću, on je vratio do Milinkovića-Savića, koji je šutirao sa petnaestak metara, ali je Kulibali ovog puta bio odlično postavljen i izbacio loptu praktično sa gol linije. Gajić je u 21. minutu odlično centrirao s desne strane, lopta je stigla do Mandića, koji je šutirao sa ivice peterca, ali je loše zahvatio loptu, pa je čuvar mreže Malija uspeo da interveniše. Mali je krenuo u kontranapad u finišu prvog poluvremena, a Kone je u 39. minutu izjednačio na 1:1.Mali je ponovo preuzeo inicijativu i pretio Srbiji u drugom poluvremenu, a Gajić je u 70. minutu odlično šutirao sa 25 metara, ali je loptu zaustavila prečka. U dodatnih 30 minuta Srbija je bila bolja, a bolju partiju krunisala je golom u 101. minutu. Živković je izveo korner sa leve strane, najviši u skoku bio je Veljković, on je samo prosledio loptu do Šaponjića, koji je glavom zatresao mrežu. Mali je od 112. minuta imao igrača manje na terenu, pošto je Kone zaradio drugi žuti karton. U finišu drugog produžetka Srbija je propustila sve fenomenalne prilike za ubedljiviju pobedu, a u obe situacije akteri su bili fudbaleri Partizana - Živković i Šaponjić. Prvo je Živković, posle asistencije Šaponjića, pogodio prečku, da bi potom Šaponjić promašio gol sa nekoliko metara.

Srbija - Mali 2:1(Živković 4, Šaponjić 101 - Kone 39)Srbija: Rajković, Gajić, Veljković, Babić, Antonov, Zdjelar, Milinković-Savić (Jovanović 117), Maksimović, Živković, Gaćinović (Šaponjić 60), Mandić (Milošević 76)Mali: Đ. Dijara, S. Dijara, M. Dijalo (H. Traore 69), J. Kone, Maiga, Samaseku, Kulibali, Dumbija, Falaje, Dijedone (M. Ture 100), Traore

KRAJ UTAKMICE

120. minut - Prečka za SrbijuU poslednjim trenucima meča dve velike šanse za Srbiju. Prvo je Živković pogodio prečku, a onda je i Šaponjić mogao ponovo da se upiše u strelce. Živković je izašao sam na golmana Dijaru, ali je njegov udarac od prečke otišao u gol aut. Živković je minut kasnije dodao do Šaponjića, koji je bio sam ispred gola, ali lopta otišla pored stative.

112. minut - Mali ostaje sa igračem manjeMali ostaje sa 10 igrača pošto je Kone dobio drugi žuti karton. Usledio je protest igrača Malija, ali sudija je pokazao Koneu da napusti teren

107. Nova šansa za SrbijuKakva šansa za Srbiju. Naš tim je imao šansu da obezbedi pobedu, ali nije bilo promene rezultata105. minut - Kraj prvog produžetka101. minut - GOLLLL!!! Šaponjić postiže gol za 2:1Srbija je povela 2:1 golom Šaponjića. Živković je ubacio iz kornera, Veljković glavom šutira, a Šaponjić preusmerava loptu u mrežu!

91. minut - Počeo je prvi produžetak

Produžeci

90+2. minut Kraj regularnog dela utakmice90. minut - Utakmica je produžena za 2 minuta85. minut - Pao je ritam igre u finišu utakmiceKako se približava kraj utakmice, ritam igre opada. Kao da oba tima čekaju produžetke i ne žele da previše reskiraju76. minut - Nova šansa za SrbijuU nekoliko desetina sekundi dve prilike za Srbiju. Milinković-Savić je oba puta probao glavom, ali je prvi put, iz izglednije prilike, bio neprecizan, dok je nešto kasnije, slab udarac, iѕ teške pozicije, završio u rukama golmana Malija

70. minut - Prečka spasla MaliVelika šansa za Srbiju. Gajić pogađa prečku, pošto je uputio odličan udarac sa oko 20 metara 67. minut - Velika prilika za MaliOdlična prilika za Mali, ali je Rajković uspeo da zaustavi udarac Samasekua. Srbija se muči u drugom poluvremenu, Mali je je bolji rival u ovom delu meča

60. minut - Šaponjić ulazi u igru

Prva izmena u ekipi Srbije. Šaponjić ulazi u igru umesto Gaćinovića46. minut - Počelo je drugo poluvremePočelo je drugo poluvreme, a naša selekcija je imala šansu već u 46. minutu. Gaćinović je šutirao nekoliko santimetara od stative, a možda je mogao i da uposli Mandića na drugoj stativi. II poluvreme45. minut - Kraj prvog poluvremenaPosle prvog poluvremena rezultat je 1:142. minut - Velika šansa za MaliFudbaleri afričke selekcije su se razigrali u finišu prvog poluvremena, a Rajković je odlično intervenisao posle udarca Dijare

39. minut - GOLL!! Mali kaznio promašaje SrbijeGOLLL!!! Srbija - Mali 1:1. Kone je preciznim udarcem iz daljine kaznio promašaje Srbije i izjednačio na 1:1.

38. minut - Prilika za Milinković-SavićaSergej Milinković-Savić je opet izblokiran kada je imao šansu da povede sa 2:030. minut - Srbija održava prednostNaša selekcija ima više od igre i održava prednost, dok se reprezentacija Malija otvorila i sve češće napada

20. minut - Mandić nije iskoristio šansu za 2:0

Nova šansa za Srbiju. Mandić je ostao sam ispred protivničkog golmana posle centaršuta Gajića, ali je bio neprecizan 13. minut - Kakva prilika za Milinković-SavićaVelika prilika za Srbiju. Mandić je posle auta proigrao Sergeja Milinković-Savića čiji je udarac izblokirao Kulibali na metar od praznog gola.

6. minut - Nova šansa za SrbijuMaiga se okliznuo na desnoj strani, Gaćinović mu je oduzeo loptu na ćošku kaznenog prostora, ali nije uspeo da proigra Živkovića.

4. minut - GOLLLL!!! Srbija je povela golom ŽivkovićaSrbija je povela već u 4. minutu. Babić je dodao loptu do Maksimovića koji je izbacio Živkovića kome nije bilo teško da zatrese mrežu protivnika

1. minut - Utakmica je počela

Selekcija Brazila je prvi finalista SP, pošto je u polufinalu pobedila Senegal 5:0.

Nikodijević: Bravo šampioni, čekamo vas na terasiPredsednik Skupštine grada Beograda Nikola Nikodijević čestitao je omladinskoj fudbalskoj reprezentaciji Srbije plasman u finale prvenstva sveta i najavio doček na šampionskoj terasi, bez obzira na ishod finala protiv Brazila."U ime Skupštine grada Beograda i u svoje lično ime čestitam istorijski uspeh omladinskoj reprezentaciji Srbije. Ma koliko zvučalo nestvarno, Srbija će igrati u finalu protiv Brazila. Taj veliki uspeh ste postigli sjajnom igrom, znanjem, srčanošću, borbenošću, odnosom prema reprezentaciji Srbije i grbu koji nosite. Za nas ste vi već šampioni. A u Beogradu se zna da za šampione sledi i šampionska terasa. Čekamo vas i srećno u finalu", navodi se u Nikodijevićevoj čestitki.