BOŽOVIĆ VERUJE U PODVIG: Svaki rezultat može da se nadoknadi

Kairat odneo pobedu iz Beograda

Crvena zvezda je večeras u Beogradu na svom terenu poražena od Kairata 2:0 u prvom meču kvalifikacija za Ligu Evrope

BEOGRAD - Trener fudbalera Crvene zvezde Miodrag Grof Božović izjavio je da veruje da njegov tim može da izbori plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.Crvena zvezda je večeras u Beogradu na svom terenu poražena od Kairata 2:0 u prvom meču kvalifikacija za Ligu Evrope. Crveno-beli su od drugog minuta igrali sa fudbalerom manje, pošto je isključen Sava Pavićević."Crveni karton je odredio tok utakmice. Vrlo je teško reći šta bi bilo kada bi bilo da smo bili brojčano jednaki... Mi smo realno izbegli ubedljiviji poraz odbranama Predraga Rajkovića u drugom poluvremenu, Kairat je zasluženo pobedio", rekao je Božović i nastavio:

"Treba biti svestan da je ova ekipa prvi put igrala zajedno, neki igrači su odigrali prve minute u crveno-belom dresu... Takođe, tim nije u potpunosti spreman, neki su bili za 70 minuta, a neki čak i manje... Dodajte na to da smo od početka imali igrača manje i da nam je dodatno bilo teško. Pobeda nad Kairatom bi bila iznenađenje... Možda ne na 'Marakani', ovde možemo i jače ekipe da pobedimo, ali u ukupnom rezultatu svakako. Ovaj tim ima budućnost i mnogo dobrih igrača. Nisu mi jasni zvižduci sa zapadne tribine... Momcima svaka čast, vrlo sam zadovoljan igrom i zalaganjem i borbom za crveno-beli dres".Trener Kairata Vladimir Vajs kaže da i pored pobede nije zadovoljan igrom svog tima."Fantastično je pobediti Crvenu zvezdu pred njenim navijačima 2:0, ali nisam zadovoljan u potpunosti. Bio bih da smo trijumfovali sa 4:0, jer smo imali šanse da sa tim rezultatom odemo iz Beograda", rekao je Vajs.Revanš meč biće odigran za nedelju dana u Kazahstanu.