(VIDEO) DRAMA U BUKUREŠTU: Steaua kroz iglene uši do Partizana

Kvalifikacije za Ligu šampiona

Slovački prvak posle 21 minuta revanša vodio 2:0, rezultatom kojim su Rumuni dobili prvi meč, ali je domaćin u drugom poluvremenu sprečio iznenađenje iako je na kraju izgubio 2:3

Senzacija se nije dogodila, iako je Trenčin bio blizu da je načini, pa će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati Steaua i Partizan.

Crno-beli, koji su posao u drugom kolu završili juče u Goriju, čekali su da trostruki uzastopni prvak Rumunije otalja posao u revanšu u Bukureštu protiv Trenčina posle pobede u prvom meču u Slovačkoj 2:0. Međutim, Steaua je, umesto otaljavanja posla, prošla kroz dramu da bi stigla do sledeće runde.

Na kraju, Steaua - Trenčin 2:3 (0:2)

Trenčin je posle 21 minuta vodio 2:0! Dakle, posle prve četvrtine utakmice anulirao je "minus" iz prvih 90 minuta zahvaljujući pogocima Veselija i Bera . Na sve to, domaćin je ostao bez dvojice najvažnijih igrača, kapitena Varele i Stančua, koji su igru morali da napuste zbog povreda.

Uprkos svemu, Steaua je u nastavku uspela da spreči iznenađenje. Golovima Munirua u 57. i Francuza Tadea iz penala u 60. minutu izjednačila je na 2:2. Kada su gosti u 74. minutu ostali bez isključenog Rundića, a pritom su im nedostajala dva gola (bez primljenog) za prolaz dalje, delovalo je da je pobednik dvomeča odlučen.

Međutim, Veseli se drugi put upisao u strelce u 84. minutu i utakmicu uveo u dramatičnu završnicu. Iako sa igračem manje, Slovaci su u 90. minutu imali veliku šansu za 2:4. Nisu je iskoristili, pa je dalje prošla Steaua.

Ipak, svima u Steaui, ali i u Partizanu, jasno je da je slavni rumunski klub ranjiv, naročito u odbrani.

Kao i Trenčin, i Partizan će u Bukureštu igrati pred praznim tribinama, jer je Steaua kažnjena sa dva meča bez prisustva publike, zbog rasističkih parola njenih navijača na utakmici sa Dinamom iz Kijeva prošle sezone.

Crno-beli će sledeće nedelje gostovati u Bukureštu, a nedelju dana kasnije igraće se revanš u Humskoj.