(VIDEO) SRBI VLADAJU EVROPOM: Evo kakve su senzacije napravili Đurđić, Rodić, Tošić i Jokanović

Mnogo uzbuđenja u kvalifikacijama za LŠ

Malme protiv Salcburga nadoknadio 0:2 iz prvog meča - 3:0, Makabi šokirao Plzenj u Češkoj, gde su slavili i moskovski "armejci"

Fudbaleri Malmea načinili su senzaciju i plasirali se u plej-of za Ligu šampiona.

Prvak Švedske je u prvom meču trećeg kola kvalifikacija izgubio od Salcburga u Austriji 0:2, ali je večeras u revanšu kao domaćin pobedio čak 3:0 iako je od 64. minuta imao igrača manje, jer je tada isključen Adu.

Međutim, Malme je već u 42. minutu vodio 3:0 i tu prednost uspeo da sačuva do kraja.

Strelci za domaćina bila su dvojica srpskih internacionalaca. Nikola Đurđić je doveo Malme u vođstvo već u sedmom minutu, Rozenberg je povisio na 2:0 u 14, a u 42. je Vladimir Rodić postavio konačan rezultat.

I Đurđić i Rodić su ovog leta pojačali Malme. Đurđić je stigao iz nemačkog Augsburga, a Rodić iz Rada.

Đurđić je minulog vikenda bio dvostruki strelac u prvenstvenom remiju sa Atvidabergsom.

Osim dvojice igrača Malmea, i drugi Srbi su imali uspeha u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Makabi iz Tel Aviva, predvođen trenerom Slavišom Jokanovićem, takođe se plasirao u plej-of posle iznenađenja. Iako je u Izraelu izgubio od Plzenja 1:2, večeras je u Češkoj trijumfovao 2:0.

Zoran Tošić je asistirao Alanu Dzagoevu u 76. minutu za gol i pobedu moskovskog CSKA od 3:2 u Pragu protiv Sparte, što je "armejcima" bilo dovoljno za prolaz dalje posle 2:2 u prvoj utakmici.

Ekipa Astane, za koju nastupaju "zlatni orlić" Nemanja Maksimović i doskorašnji defanzivac Partizana Branko Ilič, prošla je dalje. U prvom meču u Finskoj odigrala je 0:0 sa Helsinkijem, a danas je pred svojim navijačima slavila rezultatom 4:3 (1:2), nakon mnogo uzbuđenja. Gol odluke dao je ruski defanzivac Postnjikov u 93. minutu. Helsinki je šokirao domaće navijače vođstvom od 0:2 u 41. minutu. Međutim, Tvumasi je pred odlazak na odmor smanjio na 1:2, a Kanjas iz penala i Šomko do 56. minuta preokrenuli na 3:2. Prvak Kazahstana verovatno bi mirno priveo utakmicu kraju, da Tvumasi zbog oštrog starta 20 minuta pre kraja nije dobio direktan crveni karton. Helsinki je krenuo u juriš i stigao do željenog izjednačenja u 86. minutu, kada je Zeneli realizovao penal nakon faula Mostarca Marina Aničića. Činilo se da će gosti proći u plej-of rundu zahvaljujući pravilu gola u gostima, ali Astana je smogla snage da sa igračem manje pobedi i obezbedi "evropsku jesen". Od rezultata u narednom dvomeču zavisi da li će to biti u Ligi šampiona - što bi bila prava senzacija - ili u grupnoj fazi Lige Evrope.

Evo svih rezultata: Astana (Kazahstan) - Helsinki (Finska) 4:3 (1:2), prvi meč 0:0, dalje ide Astana. Karabah (Azerbejdžan) - Seltik (Škotska) 0:0, prvi meč 0:1, dalje ide Seltik. Sparta Prag (Češka) - CSKA Moskva (Rusija 2:3 (2:1), prvi meč 2:2, dalje ide CSKA Moskva. BATE Borisov (Belorusija) - Videoton (Mađarska) 1:0 (0:0), prvi meč 1:1, dalje ide BATE Borisov. Bazel (Švajcarska) - Leh Poznanj (Poljska) 1:0 (0:0), prvi meč 3:1, dalje ide Bazel. Partizan (Srbija) - Steaua (Rumunija) 4:2 (1:2), prvi meč 1:1, dalje ide Partizan. Briž (Belgija) - Panatinaikos (Grčka) 3:0 (0:0), prvi meč 1:2, dalje ide Briž. Malme (Švedska) - Salcburg (Austrija) 3:0 (3:0), prvi meč 0:2, dalje ide Malme. Šahtjor Donjeck (Ukrajina) - Fenerbahče (Turska) 3:0 (1:0), prvi meč 0:0, dalje ide Šahtjor. Skenderbeg (Albanija) - Milsami (Moldavija) 2:0 (1:0), prvi meč 2:0, dalje ide Skenderbeg. Viktorija Plzenj (Češka) - Makabi Tel Aviiv (Izrael) 0:2 (0:0), prvi meč 2:1, dalje ide Makabi Tel Aviv. Odigrano u utorak: APOEL (Kipar) - Mitjiland (Danska) 0:1 (0:1), prvi meč 2:1, dalje ide APOEL. Molde (Norveška) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 3:3 (1:3), prvi meč 1:1, dalje ide Dinamo. Ajaks (Holandija) - Rapid Beč 2:3 (0:2), prvi meč 2:2, dalje ide Rapid. Monako (Francuska) - Jang Bojs (Švajcarska) 4:0 (0:0), prvi meč 3:1, dalje ide Monako.

Žreb parova plej-ofa za Ligu šampiona biće održan u petak u Nionu.