Arsenal i Čelsi podelili bodove

LONDON - Fudbaleri Arsenala i Čelsija podelili su danas bodove pošto su u derbiju 35. kola Premijer lige odigrali bez golova (0:0).

Gosti su se nadali pobedi, posle čega bi mogli da se uključe u borbu za treće mesto koje direknto vodi u Ligu šampiona.

Najbolju šansu na meču domaćin je imao pred kraj prvog poluvremena. Robin van Persi je izveo slobodan udarac, a Košćelni, koji je bio u duelu sa Salomonom Kaluom, slučajno zahvatio loptu i pogodio prečku Čehovog gola.

U drugom poluvremenu Čelsi je svoju priliku vrebao iz kontri, a šansu za Arsenal propustio je Van Pers u 82. minuta kada je izašao sam ispred protivničkog golmana i bio neprecizan.

Izabranici Roberta di Matea nastupili bez suspendovanog Branislava Ivanovića i povređenog Didije Drogbe.